Предмет: География, автор: malukkharkova

Допоможіть будь ласка ДАМ 85 БАЛІВ!!!
ЗАПЛУТАНІ ТЕКСТИ ПРО ЄВРАЗІЮ
просуванні материка межах поясу кількість поступово ділянок стає все відкритих густою більше поступово зона переходить у та чергу степову займають частини материка масивом вони південно-східній Європи тонкою горами перериваючись системами знову рівнинному Китаю

умов трав зволоження степів міститься перегною формуються світі

найбільш океанів частинах Азії на півострові опади велика зона вона кліматичних областях поясах найбільшими пустелями поясу сформувалися ґрунти часто дуже розріджена найбільша них півострові життя людини тільки фінікову пальму

зона лісів чагарників берегах моря сухе жарке дощова коричневі досить мають тверде часто або вузьке допомагає витримувати переважаючий тип маквіс колючі невисокі єдина Європи магот

ліси південному сході та островах умовах клімату прохолодна суха тепле вологе звідси культурна рослина вітамін найвища трава

Євразії порівняно Африкою Південною Америкою займають територію вони півострові умовах клімату пору року деякі 3-4 листя

півострові островах півдні острова умовах клімату ліси площею амазонській сельві значно території гілей ознаками лісів подібно що вони


malukkharkova: Тут сложно!?!?!?

Ответы

Автор ответа: maxpetrov1506
0

Ответ:

Євразії представлені всі природні зони Північної півкулі. У західній частині материка переважаючий вплив Атлантичного океану зумовив зміну природних зон у напрямку з північного заходу на південний схід. У східній частині Євразії природні зони мають меридіональне простягання, що обумовлене мусонною циркуляцією повітряних мас на притихоокеанській території. Природні зони внутрішньої частини материка змінюються у широтному напрямі завдяки зміні температури та режиму зволоження в напрямку з півночі на південь.

Зона арктичних пустель із вкрай суворими природно-кліматичними умовами займає арктичні острови. Тут відсутній суцільний ґрунтовий покрив, а бідна рослинність представлена невибагливими до тепла видами, що виживають в умовах багаторічної мерзлоти. З тварин тут поширені білі ведмеді, моржі, тюлені, північні олені.

Завдяки пом'якшуючому впливу Північноатлантичної течії зони тундри і лісотундри мають відмінності у своїх західних і східних частинах. Біля європейського узбережжя материка клімат помірно холодний, а тундра тут простягається на північ далі, ніж будь-де на планеті. З просуванням на схід природно-кліматичні умови стають більш суворими, а тундра та лісотундра займають більші площі. По гірських пасмах Сибіру тундрова рослинність проникає далеко на південь. Серед рослин тут переважають мохи і лишайники, які ростуть на тундрово-глейових ґрунтах. Через багаторічну мерзлоту волога тут не проходить углиб, тому тут багато боліт. Основні тварини: північні олені, песці, деякі види птахів.

Далі на південь лісотундра переходить у тайгу. В умовах більш теплого і волого клімату тут на підзолистих ґрунтах сформувалися величезні масиви хвойних лісів з ялини, сосни та модрини (єдине хвойне дерево, що на зиму скидає хвою). Остання переважає в азійській тайзі, в умовах холоднішого різко континентального клімату. Місцями тайга дуже заболочена, багато тут торфових та осокових боліт. Надзвичайно різноманітний тут тваринний світ (бурий ведмідь, лось, тетерук, вовк, глухар).

Зони мішаних і широколистих лісів найбільш поширені в західній частині Євразії. Тут в умовах значного зволоження на дерново-підзолистих ґрунтах ростуть ялиново-дубові та сосново-дубові ліси, в Західному Сибіру – хвойні і березово-осикові ліси. Далі на схід мішані ліси зникають і з'являються знову тільки на узбережжі Тихого океану. Широколисті ліси сформовані, переважно, з дуба та бука, а також із граба, клена, липи.

Для зони лісостепів і степів характерні певні зональні відмінності, що обумовлені суттєвою зміною клімату з просуванням із заходу на схід материка. В умовах теплого клімату та недостатнього зволоження півдня Східноєвропейської рівнини сформувались родючі чорноземи, а також сірі лісові ґрунти. Рослинний світ тут представлений невеликими ділянками лісу (дуб, береза, липа, клен). У східній частині материка за умови збільшення амплітуди температур та зростаючої сухості клімату ґрунти часто засолені. Рослинний світ тут бідніший і представлений переважно травами та чагарниками. Найбільш характерними представниками тваринного світу степів та лісостепів є вовки, лисиці, ховрахи, полівки, тушканчики та степові птахи. Лісостепи та степи майже повністю розорані, а природна рослинність збереглась тільки в природоохоронних територіях та місцях, непридатних для оранки.

Великі території центральної та південно-західної частини материка займають зони напівпустель та пустель. Зона пустель простягається через три географічні пояси. Спільним для всіх пустель є незначна кількість опадів, бідні ґрунти та рослинність, що добре пристосована до суворих умов. Пустелі Аравійського півострова виділяються високими впродовж року температурами, незначною (до 100 мм на рік) кількістю опадів та переважно рівнинною поверхнею. Пустелі субтропіків (Іранське нагір'я, Центральна Азія, частина пустелі Ґобі) характеризуються значним перепадом температур, багатшою рослинністю, значною кількістю видів тварин. Вкриті пісками або камінням пустелі помірного поясу Каракуми, Такла-Макан, частина Ґобі виділяються великою спекою влітку та сильними морозами взимку.

Зона саван і рідколісся займає більшу частину півострова Індостан, а також значні території півострова Індокитай. У сформованих в умовах мусонного клімату саванах серед високих трав ростуть поодинокі пальми та акації, що місцями змінюються ділянками лісів. Деякі дерева в сухий сезон на декілька місяців скидають листя. Тваринний світ тут представлений слонами, тиграми, носорогами, великою кількістю плазунів.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: История, автор: nosok280
Решите пожалуйста тест!
1.Годы правления Василия I

А. 1389-1425 Б. 1425-1462 В. 1389-1438 Г. 1462-1505

2. Земельное владение, даваемое за военную службу без права продажи, обмена, наследования называется…

А. Вотчина Б. Поместье В. Десятина Г.Община

3.Когда Новгородское княжество было подчинено Московскому?

А. 1478г Б.1477г В. 1471г Г. 1475г

4.Принял титул – государь всея Руси

А. Иван III Б. Василий III В. Василий II Г. Иван II

5.Натуральный налог с народов Поволжья, Сибири, Севера

А. ясак Б. оброк В. Барщина Г. Десятина

6.В каком год Тверь была присоединена к Московскому княжеству?

А. 1485г Б.1478г. В.1480г Г. 1471г

7.Целью войны Русского государства с Ливонским орденом и Швецией стало

А. возвращение Смоленска

Б. союз с Литвой

В. Возвращение земель, захваченных Литвой

Г. Закрепление позиций на берегах Балтийского моря, установление связей со странами Западной Европы

8.Как назывался высший совещательный орган при царе?

А. Сенат Б. Дума В. Боярская дума Г. Совет знати

9.Чем помещик отличался от вотчинника?

А) он являлся противником централизации

Б) он был наследственным владельцем земли

В) он освобождался от несения военной службы

Г) он получал землю во временное пользование

10.Что ускорило создание единого Российского государства?

А) господство натурального хозяйства

Б) наличие больших запасов нефти и газа

В) необходимость освобождения от ордынской зависимости

Г) прикрепление крестьян к земле

11. При каком князе Новгородская земля вошла в состав Московского княжества?

А) при Дмитрии Ивановиче

Б) при Иване Калите

В) при Иване III

Г) при Василии III

12. Имя какого князя пропущено в отрывке из сочинения историка?

Почувствовав себя в новом положении и еще рядом с такой знатной женой, наследницей византийских императоров, нашел тесной и некрасивой прежнюю кремлевскую обстановку, в какой жили его невзыскательные предки. Вслед за царевной из Италии выписаны были мастера, которые построили... новый Успенский собор, Грановитую палату и новый каменный дворец на месте прежних деревянных хором.

1. Даниила Александровича

2. Ивана Калиты

3. Василия II

4. Ивана III

13.С какими событиями связано выражение «Юрьев день»?

А) с антиордынским восстанием в Твери

Б) с событиями феодальной войны второй четверти XV в.

В) с созданием Судебника

Г) со свержением монголо-татарского ига

14.Что означало понятие «кормление» на Руси в XIV— XVI вв.?

А) сбор дани в Золотую Орду

Б) объезд великим князем подвластной ему территории

В) феодальные повинности крестьян

Г) порядок содержания должностных лиц за счет местного населения

15.В XV—XVI вв. крестьяне делились на:

А) посадских

Б) служилых

В)владельческих

Г) дворцовых

Д) черносошных

16.Какое соответствие верно?

А) А. Фиораванти — церковь Покрова на Нерли

Б) А. Рублев - икона «Троица»

В) А. Никитин — «Хронограф»

Г) Филофей — теория «Москва — Третий Рим»

Д) Дионисий — Грановитая палата

17.Что означало в XIV—XVI вв. понятие «местничество»?

А) хозяйственную специализацию районов

Б) стремление удельных князей стать самостоятельными правителями

В) объезд великим князем подвластной ему территории

Г) порядок занятия должностей по знатности происхождения

18. В конце XV— начале XVI в. получила распространение политическая теория «Москва ……………».

Ответ:

19. Какое из перечисленных произведений написано Афанасием Никитиным?

А) «Задонщина»

Б) «Сказание о Мамаевом побоище»

В) «Хожение за три моря»

Г) «Хронограф»

20.Икона «Троица» была написана

А) Феофаном Греком

Б)Дионисием

В)Андреем Рублевым

Г)Марко Руффо