1)У результаті реакції між стеариновою кислотою та калій гідроксидом утворилася сіль масою 120 г. Обчисліть маси вихідних речовин. Назвіть утворену сіль.
Ответы
Ответ:
Запишемо рівняння реакції між стеариновою кислотою (C18H36O2) та калій гідроксидом (KOH):
C18H36O2 + KOH → KC18H35O2 + H2O
За рівнянням видно, що молярна маса стеаринової кислоти дорівнює 284 г/моль, а молярна маса KOH дорівнює 56 г/моль.
Оскільки зазначено, що маса утвореної солі становить 120 г, то можна знайти кількість утвореної солі у молях:
n(KC18H35O2) = m/M(KC18H35O2) = 120 г / 322 г/моль ≈ 0.372 моль
Оскільки коефіцієнт стехіометрії KOH у рівнянні 1, то кількість KOH у молях, яка була використана в реакції, також дорівнює 0.372 моль.
Тоді можна знайти масу KOH, використаної в реакції:
m(KOH) = n(KOH) × M(KOH) = 0.372 моль × 56 г/моль ≈ 20.83 г
Таким чином, маса стеаринової кислоти, використаної в реакції, становить:
m(C18H36O2) = n(KC18H35O2) × M(C18H36O2) = 0.372 моль × 284 г/моль ≈ 106 г
Отже, маса стеаринової кислоти, використаної в реакції, дорівнює близько 106 г, маса KOH, використаної в реакції, дорівнює близько 20.83 г, а утворена сіль має назву калій стеарат.
Объяснение: