Предмет: Литература, автор: sfbvdxf

2) Каким образом и с какой целью В.Шукшин использует в рассказе способы и приёмы комического (на примере рассказа сельский житель или чудики). Используй 2-3 цитаты.

Ответы

Автор ответа: cmoholhohol
0

Ответ:

Видатний радянсько-російський письменник і кінорежисер Василь Шукшин відомий своїм умінням вловлювати у своїх оповіданнях суть сільського життя. У своїх творах він часто використовує елементи комічного, щоб зобразити абсурдність людської поведінки та дати сатиричний коментар до суспільства. Одне з його найвідоміших оповідань «Сільська вчителька» є чудовим прикладом того, як він використовує гумор, щоб передати глибший зміст.

У повісті Шукшин комічно змальовує сільського вчителя, який зображується пихатою і самовагомою фігурою. Він висміює намагання вчителя вразити учнів своїм знанням французької мови та літератури, водночас викриваючи незнання вчителя елементарних реалій сільського життя. Наприклад, коли вчитель намагається пояснити значення слова «слон», один із його учнів запитує, чи це «великий козел». Учитель, збентежений, може лише відповісти: «Так, так, саме так».

Іншим прикладом використання Шукшиним комічних прийомів є його розповідь «Дивні люди», де він представляє низку абсурдних персонажів, які живуть у маленькому селі. Він висміює їх ідіосинкразію та ексцентричність, викриваючи їхню дурість і марнославство. Наприклад, один із персонажів, сільський п’яниця, вважає себе великим мислителем і часто висловлює безглузді філософські теорії. Шукшин за допомогою гумору критикує малодухість селян і показує, як вони потрапили у пастку власних вузьких світоглядів.

Загалом комічні прийоми Шукшина підкреслюють іронію та суперечливість людської поведінки. Завдяки своєму гумористичному зображенню сільського життя він викриває лицемірство та претензію тих, хто називає себе обізнаним чи освіченим. Його оповідання є цінним коментарем до радянського суспільства, виявляючи розрив між його офіційною ідеологією та реальністю повсякденного життя.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: m54377921