Предмет: Физика, автор: Damiday513

СРОЧНО ДАЮ 100 Балов
Мета: дослідним шляхом визначити, за яких умов тіло плаває на поверхні , тіло тоне або спливає.
Обладнання: Дерев'яний брусок, металевий циліндр з невідомим вмістом, вода, посудина, лінійка, терези.
Виконання:
1 Визначення густини дерев'яного бруска: m = 180г , розміри a = 8 см b = 4,5 см c = 10 см для визначення об'єму. Застосовуючи формулу густини знайти її. Порівняти визначену густину з густиною води та зробити висновок, чи плаватимуть тіло чи потоне.
2 Визначення густини циліндра: m = 260г , висота h = 10 см , площа основи s = 16 кв. см v = h s . Застосовуючи формулу густини знайти її. Порівняти визначену густину з густиною води та зробити висновок, чи плаватимуть цилідр чи потоне.
3 Визначити , чи потоне дерев'яний брусок, якщо на нього покласти циліндр. Усі розрахунки обміркуйте та проведіть самостійно.

Ответы

Автор ответа: 375292402111igor
0

Ответ:

Оскільки сумарна густина дерев'яного бруска з циліндром менша за густину води, то вони плаватимуть на поверхні.

Объяснение:

Для визначення того, чи тіло плаває на поверхні, тоне або спливає, необхідно порівняти густину тіла з густиною рідини. Якщо густина тіла менша за густину рідини, то воно плаватиме на поверхні. Якщо густина тіла більша за густину рідини, то воно потоне. Якщо густина тіла дорівнює густині рідини, то воно буде перебувати у стані спокою в будь-якому місці рідини.

1. Густина дерев'яного бруска дорівнює $\\frac{m}{V} = \\frac{m}{abc} = \\frac{180}{8\\cdot 4.5 \\cdot 10} \\approx 0.5$ г/см³. Густина води дорівнює $1$ г/см³. Оскільки густина дерев'яного бруска менша за густину води, то воно плаватиме на поверхні.

2. Густина металевого циліндра дорівнює $\\frac{m}{V} = \\frac{m}{hs} = \\frac{260}{10\\cdot 16} \\approx 1.625$ г/см³. Оскільки густина металевого циліндра більша за густину води, то воно потоне.

3. Для визначення того, чи потоне дерев'яний брусок з циліндром на ньому необхідно порівняти сумарну густину цих тіл з густиною води. Сумарна густина дерев'яного бруска з циліндром дорівнює $\\frac{m_1+m_2}{V_1+V_2} = \\frac{180+260}{8\\cdot 4.5 \\cdot 10 + 16\\cdot 10} \\approx 0.9$ г/см³. Оскільки сумарна густина дерев'яного бруска з циліндром менша за густину води, то вони плаватимуть на поверхні.

Похожие вопросы