Предмет: Химия, автор: KokichiOmaaaa

1. У розчині масою 165 г міститься сульфатна кислота H2SO4 масою 15 г. Визначте масову частку кислоти в
розчині (у частках одиниці та у відсотках).

2. У розчині міститься натрій нітрат NaNO3 масою 38 г. Масова частка цієї речовини в розчині – 15%. Обчисліть
масу розчину.

Ответы

Автор ответа: nnnuuts
1

Ответ:

1. Дано: маса розчину = 165 г, маса H2SO4 = 15 г.

Знайти: масову частку кислоти в розчині (у частках одиниці та у відсотках).

Розв'язок:

Масова частка H2SO4 в розчині = (маса H2SO4 / маса розчину) x 100%

= (15 г / 165 г) x 100%

= 9.09%

Відповідь: масова частка кислоти в розчині становить 9.09% або 0.0909 у частках одиниці.

2. Дано: маса NaNO3 = 38 г, масова частка NaNO3 в розчині = 15%.

Знайти: масу розчину.

Розв'язок:

Масова частка NaNO3 в розчині = (маса NaNO3 / маса розчину) x 100%

Тобто, маса розчину = маса NaNO3 / (масова частка NaNO3 / 100%)

= 38 г / (15 / 100)

= 253.33 г

Відповідь: маса розчину становить 253.33 г.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: resulgg698