Предмет: Химия,
автор: andrijtrufin16
Складіть формулу оксиду, якщо масова частка Фосфору 56, 4%. Знайти формулу сполуки, якщо масова частка Карбону - 39,98 %, Гідрогену - 6,6%, Оксигену - 53,2%.
andrijtrufin16:
шо лізеш
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
1)
Знайдемо масовучастку Оксигену:
w(O) = 100% - w(P) = 100% - 56,4 % = 43,6%
Знайдемо кількість речовини елементів оксиду:
n(P) = w(Р)/M(P) = 56,4/31 = 1,819 моль
n(О)= w(О)/M(О) = 43,6/16 = 2,7125 моль
n(P) : n(О) = 1,819 : 2,7125
Індекси мають бути цілі числа, тому розділимо на менший , тобто 1,819 і отримаємо :
n(P) : n(О) = 1 : 1,5
тепер помножимо на 2 n(P) : n(О) = 2 : 3
Отже формула оксиду: Р2О3
№2
n(С) = w(С)/M(С) = 39,98/12 = 3,33моль
n(Н) = w(Н)/M(Н) = 6,66/1 = 6,66 моль
n(О)= w(О)/M(О) = 53,28/16 = 3,33 моль
n(С) : n(Н) : n(О) = 3,33 : 6,66 : 3,33 | : 3,33
n(С) : n(Н) : n(О) = 1 : 2 : 1
Отже формула сполуки: СН2О
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: kirillnalimov572
Предмет: Беларуская мова,
автор: West123West
Предмет: Физика,
автор: elenamansurova6881
Предмет: Английский язык,
автор: rominajanzakova2008
Предмет: Литература,
автор: bryndin2006