Предмет: Химия,
автор: Аноним
Гидроксида алюминия массой 9,75 г обработали 10% раствором гидроксида натрия. Найдите массу раствора.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Спочатку знайдемо кількість гідроксида натрію, яка потрібна для повної реакції з гідроксидом алюмінію.
M(Al(OH) 3) = 78 г/моль
M(NaOH) = 40 г/моль
Кількість молей гідроксиду алюмінію:
n(Al(OH) 3) = m/M = 9,75 г/78 г/моль = 0,125 моль
За рівнянням реакції один моль гідроксиду алюмінію сполучається з трема молями гідроксиду натрію:
Al(OH)3 + 3NaOH -> Na3Al(OH)6
Тому кількість молей гідроксиду натрію, необхідних для повної реакції, буде:
n(NaOH) = 3×n(Al(OH)3) = 0,375 моль
Тепер можна обчислити кількість розчину гідроксиду натрію, що містить необхідну кількість молей:
V(NaOH) = n(NaOH)×M(NaOH) / c(NaOH) = 0,375 моль × 40 г/моль / 0,1 = 150 мл
Отже, для повної реакції з гідроксидом алюмінію потрібно 150 мл 10% розчину гідроксиду натрію.
fpisheares:
Ой, прошу прощения
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: solochiller31
Предмет: Алгебра,
автор: dzaa8025
Предмет: Другие предметы,
автор: moldir60
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: vladislavsitnov5
Предмет: Английский язык,
автор: rseitiv9