Предмет: Физика, автор: illaskodumit

Оцінити мінімальну силу, яка приведе брусок до руху по горизонтальній поверхні, якщо маса бруска 5 кг, а коефіцієнт тертя ковзання 0,4.

Ответы

Автор ответа: breakmaps45
1

Сила тертя = коефіцієнт тертя x нормальна сила

Сила тертя = 0,4 x 5 кг x 9,8 м/с² (з урахуванням прискорення вільного падіння)

Сила тертя = 19,6 Н

Отже, мінімальна сила, необхідна для початку руху бруска по горизонтальній поверхні, становить 19,6 Н.


illaskodumit: дякую
Автор ответа: razanine878
1

Ответ:

Мінімальна сила, яка потрібна для початку руху бруска, називається силою тертя. Цю силу можна знайти за формулою:

Fтертя = μ * N,

де μ - коефіцієнт тертя ковзання, N - сила нормальної реакції поверхні (сила, яку підлога діє на брусок в напрямку вертикалі).

Сила нормальної реакції може бути знайдена як добуток маси бруска на прискорення вільного падіння та на косинус кута нахилу площини, на якій знаходиться брусок:

N = m * g * cosθ,

де m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння, θ - кут нахилу площини.

Застосуємо ці формули і отримаємо:

N = m * g * cosθ = 5 кг * 9,8 м/с² * cos0° = 49 Н

Fтертя = μ * N = 0,4 * 49 Н = 19,6 Н

Отже, мінімальна сила, яка приведе брусок до руху, дорівнює 19,6 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: himik33
Предмет: Математика, автор: Аноним