плиз я тупой помогите даю 80 баллов
1. Схеми реакцій перетворити на рівняння та виставити коефцієнти
А) H 2 O → H 2 + O 2
Б) HNO 3 → NO 2 + O 2 + H 2 O
ІІ
В) Ba + O 2 → BaO
2. Задача
У колбі з киснем спалили цинк масою 7 г і добули цинк оксид ( ZnO )
масою 16 г. Напишіть рівняння реакції. Визначте масу кисню, що
прореагував.
Ответы
Відповідь:
1.
А) 2 H2O = 2 H2 + O2
Б) 2 HNO3 = 2 NO2 + O2 + H2O
В) 2 Ba + O2 = 2 BaO
2. Задача
Дано:
m(Zn) = 7 г
m(ZnO) = 16 г
Знайти:
m(O2) -?
Рішення:
рівняння реакції:
2 Zn + О2 = 2 ZnО
з рівняння бачимо, що для спалювання 2 молей Zn потрібен 1 моль О2, при цьому утворюється 2 моля ZnО
за умовою задачі:
Zn було 7 г, що складає 0.107 моля: 7/65.38 = 0.107 моля, де 65.38 - атомна маса Zn;
а ZnО утворилося 16 г, що складає 0.197 моля: 16/81.38 = 0.197 моля, де 81.38 - молекулярна маса ZnО
тому розрахунки потрібно проводити по масі Zn (найвірогідніше в масі ZnО присутні домішки)
пам'ятаємо, що для спалювання 2 молей Zn потрібен 1 моль О2, а для для спалювання 0.107 моля Zn потрібно 0.0535 моля О2:
0.107/2 = 0.0535 моля, що мають масу г: 0.0535 * 32 = 1.712 г
отже для спалювання 7 г Zn потрібно 1.712 г О2
Пояснення: