1) схарактерезуйтк історичні умови створення документа. 2) Про які події/явища/процеси йдется в джерелі 3) які наслідки (реальні або прогнозовані) могли бути зумовлені цим документом? Із журналу Особливої наради, скликаної Олександром II у Санкт-Петербурзі 18 травня 1876 р.: «Політична ідея винятковості малоросів, як вважає таємний радник Юзефович, є вигадкою австрійсько-польської інтриги, яку запустили у нас поляки на початку 40-х рр. Це переконання підтверджує історія одного з найбільш завзятих пропагандистів українофільства Куліша, який чи не пер- шим заклав основу до подальшого розвитку і поширення шкідливого й безглуз- дого вчення про відокремлення Малоросії... Майже одночасно з Кулішем з'явився поет Шевченко, якого прихильники Куліша, коли поет помер, намагалися щосили підняти на п'єдестал народного кумира... У 1861 р. почали видавати в Петербурзі Білозерський разом з Кулішем журнал "Основа". Поява цього журналу перший формальний прояв україн- ської пропаганди. Одним із найголовніших завдань засновників нового журналу тоді було запровадження викладання навчальних предметів у народних школах малоросійською говіркою... - Заснований в Києві вiддiл iмператорського Російського географічного това- риства прихистив тих неблагонадійних і шкідливих осіб, які нині вирізняються особливою діяльністю на ниві поширення серед народу іде про самостійну народність малоросів. У стислі терміни відділ відкрив свою книжкову крам- ницю, організував свою видавничу діяльність, заснував свій орган "Київський телеграф" із власною друкарнею і почав продавати за найнижчими цінами свої тенденційні видання, в тому числі спотворену переробку малоросійською говір- кою гоголівського "Тараса Бульби", де всі слова: "Росiя", "руська земля", "росій- ський" - усунуто й замінено словами "Україна", "українська земля", "українець" і врешті-решт пророчо проголошено навіть майбутнього “українського царя”.
Ответы
Відповідь:
1. Документ, який згадується у тексті, є записом з журналу Особливої наради, скликаної Олександром II у Санкт-Петербурзі 18 травня 1876 року. Цей документ був створений за часів Імператорської Росії, коли Малоросія (Україна) була частиною Російської імперії.
2. У документі йдеться про ідею винятковості малоросів, яка, на думку таємного радника Юзефовича, є вигадкою австрійсько-польської інтриги. Далі в документі наводяться історичні факти та приклади осіб, які розповсюджували ідеї про відокремлення Малоросії від Російської імперії. Зокрема, згадуються імена Тараса Шевченка та Пантелеймона Куліша, а також журнал "Основа", який вони заснували з метою просування української мови та культури. У документі заявляється, що ці ідеї є шкідливими для єдності Російської імперії.
3. Наслідки створення цього документа можуть бути різними. З одного боку, це може бути спроба урізноманітнення та збереження єдності Російської імперії. З іншого боку, цей документ може бути спробою зберегти імперський контроль над українським народом та придушити національні рухи в Україні. У кінцевому результаті цей документ вплинув на розвиток української національної ідеї, яка продовжувала зміцнюватися та набирати силу протягом наступних десятиліть.
Пояснення: