Предмет: Химия, автор: korgdi2005

1) Обчисліть об'єм водню (н.у.), необхідний для добування 85 г амоніаку, якщо відносний вихід продукту реакції становить 45%.
(написать дано и подробнее решения заранее спасибо)​

Ответы

Автор ответа: bogdangffhhg
2

Ответ:

Реакція добування амоніаку має наступний вигляд:

N2 + 3H2 → 2NH3

Захід розв'язання:

Знайдемо масу амоніаку, що може утворитись за рівнянням реакції.

Молярна маса NH3 = 14 г/моль + 3 × 1 г/моль = 17 г/моль

Кількість молей NH3, яку можна отримати з 85 г:

n(NH3) = m(NH3) / M(NH3) = 85 г / 17 г/моль = 5 моль

Обчислимо кількість молей водню, що потрібна для добування такої кількості амоніаку з урахуванням відносного вихіду продукту реакції.

n(H2) = n(NH3) × (3 моль H2 / 2 моль NH3) / 0,45 = 10 моль

Обчислимо об'єм водню за стандартних умов (н.у.):

V(H2) = n(H2) × 22,4 л/моль = 10 моль × 22,4 л/моль = 224 л

Тому, для добування 85 г амоніаку з відносним вихідом продукту реакції 45% потрібно 224 л водню (н.у.).


korgdi2005: хотелось бы увидеть дано ну да ладно всеровно спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dckktnwwdd
Предмет: Литература, автор: lilia201310petr
Предмет: Алгебра, автор: Аноним
Предмет: Геометрия, автор: sema476