Предмет: Психология,
автор: Аноним
Поміркуйте (та дайте міні-відповідь) над зв'язком висловів відомих українських психологів із провідними напрямками та концепціями світової психолого-педагогічної думки:
«Виховання по-різному керує розвитком особистості залежно від того, як вихователі охоплюють своїм контролем усю систему різноманітних факторів, що включаються у цей процес, навчають вихованців й організовують їхнє життя, поєднують зростаючі вимоги з повагою до них. Важливим є і те, як вони стежать за результатами виховного процесу, тобто тими психічними змінами, що виникають у вихованців внаслідок виховних впливів, і відповідно вдосконалюють способи їх здійснення» (Г.С.Костюк).
«Навчання справляє дисциплінуючий вплив на дошкільників. Під впливом вимог вихователя діти привчаються усвідомлювати й сприймати завдання, вказівки, бути вимогливими до себе, уважно працювати на заняттях, контролювати свою поведінку.» (В.К.Котирло).
«Якщо дитині дано свободу у виявленні інтересів, виборі партнерів по спілкуванню та засобів досягнення мети, то навчання досягає результату, за якого вільна людина вільно мислить і з інтересом запам'ятовує. Наповненість процесу навчання почуттям причетності до відкриття, особистісних взаємин розвивають подальшу потребу в спілкуванні» (Т.О.Піроженко).
«Вагома роль у вихованні в особистості свідомого ставлення до життя належить психолого-педагогічній науці та освіті як важливим сферам людської діяльності, спрямованим на вироблення та систематизацію інформації про дійсність. Адже освіта має спрямовуватися не лише на оснащення дітей знаннями з основних предметів, а й сприяти вибудовуванню ними образу світу, образу самих себе» (О.Л.Кононко).
«Інформаційний простір для дошкільника має бути привабливий цікавими задачами, проблемами, загадками навколишнього, які він має сам пізнати. Адже за своєю природою дитина - дослідник. Дорослий разом з дитиною і відкриває таїни світу. Пріоритетом розвивальної роботи має бути формування творчої уяви як основного психічного новоутворення дошкільного дитинства на противагу виробленню умінь та навичок, засвоєнню готових відомостей» (С.О.Ладивір).
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
Українські психологи в своїх висловлюваннях часто акцентують на важливості виховання та навчання в процесі формування особистості. Вони зазначають, що контроль над системою різноманітних факторів, організація життя вихованців і стеження за результатами виховного процесу є ключовими у розвитку особистості. Також, навчання справляє дисциплінуючий вплив на дошкільників, що допомагає їм усвідомлювати та сприймати завдання, бути вимогливими до себе та контролювати свою поведінку. Важливою є свобода виявлення інтересів та вибору засобів досягнення мети, що сприяє розвитку творчої уяви дошкільників та формуванню їхньої образу світу.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: adelashirova21
Предмет: Другие предметы,
автор: karinalompey
Предмет: Алгебра,
автор: evgenijnikulin613
Предмет: География,
автор: anytasherstuck