Предмет: Химия, автор: natalakovalcuk509

Вкажіть речовини, з якими взаємодіють карбонові кислоти:
Метан, залізо, пропаналь, купрум (2) оксид, ферум (3) гідроксид, пропанол, вода.

Ответы

Автор ответа: vadymvolkov678
1

Ответ:

Карбонові кислоти можуть взаємодіяти з такими речовинами:

Метан

Пропаналь

Купрум (2) оксид

Ферум (3) гідроксид

Пропанол

Вода

Автор ответа: romalukasevic04
1

Ответ:

Карбонові кислоти можуть взаємодіяти з різними речовинами, але серед наведених варіантів можна виділити такі:

Метан: карбонові кислоти можуть взаємодіяти з метаном у реакції синтезу, за якої вони утворюють більш складні вуглеводні сполуки.

Залізо і ферум (3) гідроксид: карбонові кислоти можуть взаємодіяти з цими речовинами у різних хімічних реакціях, наприклад, у процесі виділення водню з води з використанням залізного порошку як каталізатора.

Пропаналь: ця речовина є альдегідом і може взаємодіяти з карбоновими кислотами у реакції альдольної конденсації, за якої вони утворюють більш складні сполуки.

Пропанол і вода: карбонові кислоти можуть взаємодіяти з цими речовинами у реакції естерифікації, за якої вони утворюють естери.

Купрум (2) оксид не взаємодіє з карбоновими кислотами без додаткових реагентів, тому його не можна включити до переліку речовин, з якими взаємодіють карбонові кислоти без додаткових умов.

Карбонові кислоти можуть взаємодіяти з ферум (3) гідроксидом, пропанолом та водою:

З ферум (3) гідроксидом вони можуть утворювати сполуки звані карбоксиди. Наприклад, при реакції оцтової кислоти з ферум (3) гідроксидом утворюється оцтат заліза та вода:

Fe(OH)3 + 3CH3COOH → Fe(CH3COO)3 + 3H2O

Карбонові кислоти можуть реагувати з пропанолом у присутності каталізаторів для утворення ефірів. Наприклад, при реакції оцтової кислоти з пропанолом у присутності концентрованої сульфатної кислоти утворюється оцтат пропілу та вода:

CH3COOH + C3H7OH → CH3COOC3H7 + H2O

Вода може реагувати з карбоновими кислотами у присутності сполук, які здатні підтримувати реакцію. Наприклад, при реакції оцтової кислоти з водою у присутності концентрованої сульфатної кислоти утворюється оцтова кислота та гідроксид іон:

CH3COOH + H2O → CH3COO- + H3O+

Похожие вопросы