Физика 9 кл
Задача 1. Довжина похилої площини 200 см., а висота 100 см. З яким прискоренням ковзають тіла по похилій площині, якщо коефіцієнт тертя становить 0,02?
Задача 2. З яким прискоренням з'їжджає хлопчик по засніженому схилу, якщо кут нахилу площини до горизонту 30 градусів? Коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0,12.
Ответы
Ответ:
1. 0,883 м/с²
2. 0,851 м/с².
Объяснение:
1.
Довжина похилої площини - 200 см, висота - 100 см.
Коефіцієнт тертя - 0,02.
Знайдемо силу тяжіння:
F = mg = 1000 г * 9,8 м/с² = 9800 Н
Знайдемо силу нормалі:
N = mg * cos(α) = 1000 г * 9,8 м/с² * cos(arctg(100/200)) ≈ 961 Н
Знайдемо прискорення:
a = (F - N * μ) / m = (9800 Н - 961 Н * 0,02) / 1000 г ≈ 0,883 м/с²
Отже, тіла ковзають по похилій площині з прискоренням 0,883 м/с².
2.
Кут нахилу площини до горизонту - 30 градусів.
Коефіцієнт тертя - 0,12.
Знайдемо силу тяжіння:
F = mg = 1000 г * 9,8 м/с² = 9800 Н
Знайдемо силу нормалі:
N = mg * cos(α) = 1000 г * 9,8 м/с² * cos(30 градусів) ≈ 849 Н
Знайдемо прискорення:
a = (F - N * μ) / m = (9800 Н - 849 Н * 0,12) / 1000 г ≈ 0,851 м/с²
Отже, хлопчик з'їжджає по засніженому схилу з прискоренням 0,851 м/с².