Предмет: Физика, автор: xxx10i

100 балів!!
За який час зупиниться автомобіль, якщо його початкова швидкість 36 км/год, а прискорення, яке виникає під час гальмування становить 2 м/с²

Ответы

Автор ответа: opert123
2

Автомобіль зупинеться за певний час, який можна визначити з формули v = u + at, де v - кінцева швидкість (0 км/год), u - початкова швидкість (36 км/год), a - прискорення (-2 м/с²), t - час, за який автомобіль зупиниться. Для виконання розрахунків необхідно перевести початкову швидкість в одиниці СІ: 36 км/год = 10 м/с. Після підстановки в формулу отримаємо: 0 = 10 - 2t. Розв'язавши рівняння відносно t, отримаємо t = 5 секунд

Автор ответа: stella3534xfggg
1
Щоб визначити час, за який автомобіль зупиниться, ми можемо скористатися формулою кінетичної енергії:

v² = u² + 2as,

де v - кінцева швидкість, u - початкова швидкість, a - прискорення, s - відстань.

У нашому випадку, початкова швидкість u = 36 км/год, що дорівнює 10 м/с (оскільки 1 км/год = 0,277 м/с). Прискорення a = -2 м/с² (від'ємне, оскільки автомобіль гальмує). Кінцева швидкість v дорівнює нулю, оскільки автомобіль зупиняється. Тому ми можемо записати:

0² = (10 м/с)² + 2(-2 м/с²) * s

0 = 100 м²/с² - 4 м/с² * s

4 м/с² * s = 100 м²/с²

s = 25 м / 4 м/с²

s = 6.25 секунд (округлюючи до двох значущих цифр)

Отже, за 6.25 секунд автомобіль зупиниться, якщо його початкова швидкість становить 36 км/год, а прискорення гальмування дорівнює 2 м/с².
Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: rebrijvaleria