Визначити кількість загальновиробничих витрат, що відносяться на собівартість одиниці продукції, якщо відомо:
1. Технологічна трудомісткість одиниці виробленої продукції 84 н/час
2. Годинна тарифна ставка першого розряду 0,98 грн.
3. Середній тарифний коефіцієнт робіт 1,57.
4. Фонд основної заробітної плати виробничих працівників 9416 тис.грн.
5. Кошторис загальновиробничих витрат 12422 тис.грн.
Ответы
Відповідь:
Кількість загальновиробничих витрат на собівартість одиниці продукції складає приблизно 170 грн.
Пояснення:
Фонд основної заробітної плати виробничих працівників за формулою:
ФОЗП = Т * К * Тт * Кт,
де Т - технологічна трудомісткість одиниці продукції, К - кількість виробленої продукції, Тт - годинна тарифна ставка першого розряду, Кт - середній тарифний коефіцієнт робіт.
При цьому кількість виробленої продукції можна знайти з рівності:
ФОЗП = 9416 тис.грн.
Підставляючи дані у формулу, отримаємо:
9416 = 84 * К * 0,98 * 1,57
Звідси К = 9416 / (84 * 0,98 * 1,57) ≈ 86,7 тис.од.
Тепер можна розрахувати коефіцієнт розподілу загальновиробничих витрат за формулою:
КРЗВ = КЗВ / ФОЗП,
де КЗВ - кошторис загальновиробничих витрат.
Підставляючи дані у формулу, отримаємо:
КРЗВ = 12422 / 9416 ≈ 1,32
Нарешті, можна визначити кількість загальновиробничих витрат на собівартість одиниці продукції за формулою:
ЗВод = ФОЗПод * КРЗВ,
де ФОЗПод - фонд основної заробітної плати на одиницю продукції.
ФОЗПод можна знайти за формулою:
ФОЗПод = Т * Тт * Кт
При цьому Тт і Кт беруться з умови задачі.
Отже, ФОЗПод = 84 * 0,98 * 1,57 ≈ 129 грн.
Тоді ЗВод = 129 * 1,32 ≈ 170 грн.