Предмет: Физика, автор: vitafedorenko1llllll

На яку найбільшу глибину може зануритися батискаф,ілюмінаторякоговитримує максимальний тиск 2,1 МПа? Густина морської води: р= 1050 кг/м3 .

Ответы

Автор ответа: bigbrain019
1

Найбільш глибока точка океану - Маріанський жолоб, який має глибину близько 11 км. Тому, для занурення на таку глибину необхідний батискаф з відповідними технічними характеристиками.

Щодо ілюмінатора, що витримує максимальний тиск 2,1 МПа, то ми можемо використати закон Архімеда, щоб обчислити, на якій глибині буде діяти цей тиск на ілюмінатор.

На глибині H тиск води можна обчислити за формулою:

p = p0 + ρgh,

де p0 - атмосферний тиск на поверхні, ρ - густина морської води, g - прискорення вільного падіння, h - глибина.

Максимальний тиск, який може витримати ілюмінатор, становить 2,1 МПа, що відповідає 21 000 кг/м².

Отже, ми можемо розв'язати рівняння для глибини H:

2,1 МПа = 21 000 кг/м² = p0 + ρgh

Підставляючи дані, отримаємо:

H = (2,1 МПа - p0) / (ρg) = (2,1 МПа - 1 атм) / (1050 кг/м³ * 9,8 м/c²) ≈ 208 м.

Таким чином, на глибинах більше 208 м ілюмінатор не зможе витримати максимальний тиск 2,1 МПа.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: miksewq
Склади й запиши план тексту.
Напиши докладний переказ.
ЯКИМИ БУЛИ ЗОЛОТІ ВОРОТА
Чимало історичних пам’яток на землі українській. Вони мовчать, але їх чують, вони напівзапали в землю, але їх видно і крізь товщу віків. Такими є Золоті ворота Києва. Через них можна розгледіти минуле й майбутнє міста Кия.

Золоті ворота були зведені Ярославом Мудрим. Яким був первісний вигляд Золотих воріт? Вони становили собою архітектурну тріаду: власне ворота, фортечну вежу, храм. Три споруди різного призначення доречно й гармонійно злились у єдине ціле. Брама замикала пояс оборонних укріплень міста. Довжина цього поясу сягала трьох з половиною кілометрів. Вежа була прямокутна, з високою аркою, яку вгорі прикрашала декоративна кладка. З боку поля фортечна вежа мала три яруси вікон-бійниць.

Однокупольний храм Благовіщення здіймався над склепінням воріт. Він був розписаний вишуканими фресками.

Перед воротами був глибокий рів, через який перекидали підйомний міст.

Київ завжди гостинно відчиняв двері перед бажаними гостями: посольствами далеких і близьких країн, купецькими караванами. Але ворогів Золота брама завжди жахала. Літописи свідчать, що ніхто з напасників не зміг прорватися до Києва через Золоті ворота. Не змогли цього зробити й лави Батия — вони ввірвалися до міста з боку Лядських воріт. Прорвавши укріплення, кочівники знищили місто.

«Усе на світі боїться часу, але час боїться пірамід», — говорили давні єгиптяни. Безперечно, Золота брама — не колоси-усипальниці серед пісків пустелі. Проте справа не в розмірі. Будь-яке визначне творіння людських рук непідвладне часові. Не запали в Лету й Золоті ворота.

1832 р. їх відкопали. Брама — ровесниця всесвітньовідомої Київської Софії — вдруге побачила світ.

У 1982 році археологи та архітектори відбудували церкву над Золотими воротами. Під новобудовою-макетом зображено руїни давніх Золотих воріт, зведених великим київським князем Ярославом Мудрим.