12. Обчисліть масу 5л нітроген (IV) оксиду.
Ответы
Відповідь:
Для того, щоб обчислити масу 5 літрів азоту (IV) оксиду, нам необхідно знати його густина.
Згідно з даними з таблиць, густина азоту (IV) оксиду (NO₂) при нормальних умовах (температурі 0 °C та тиску 1 атм) становить близько 1,97 г/л.
Отже, маса 5 літрів азоту (IV) оксиду дорівнює:
маса = об'єм × густина = 5 л × 1,97 г/л = 9,85 г
Отже, маса 5 літрів азоту (IV) оксиду становить близько 9,85 грама.
Пояснення:
Відповідь: 10.71 г
Пояснення:
нітроген (IV) оксид має формулу NO2
Молярна маса його складає 48,
тобто 1 моль нітроген (IV) оксиду важить 48 г
моль любого газу за нормальних умов займає об'єм 22.4 л
знаходимо, що 5 л нітроген (IV) оксиду - це 0.223 моль речовини: 5/22.4 = 0.223 моль
знаходимо масу 0.223 моль нітроген (IV) оксиду: 48 * 0.223 = 10.71 г