Предмет: Химия,
автор: elizabethaimilovve
на магній оксид кількістю речовини 5 моль подіяли хлоридною кислотою в надлишку.Яка кількість речовини хлоридної кислоти вступила в реакцію
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Кількість речовини хлоридної кислоти, що вступила в реакцію дорівнює 10 моль
Объяснение:
На магній оксид кількістю речовини 5 моль подіяли хлоридною кислотою в надлишку.Яка кількість речовини хлоридної кислоти вступила в реакцію?
Відомо: ν (MgO) = 5 моль
Знайти: ν (НСl) - ?
Записуємо рівняння реакції. Над формулами речовин записуємо дані, що є в умові.
5 моль х моль
MgO + 2HCl = MgCl₂ + H₂O
1 моль 2 моль
Коефіцієнти рівнняння показують мольні співвідношення речовин.
Прореагувало 1 моль MgO з 2 моль HCl .
За допомогою пропорції обчисл.ємо кількість речовини HCl .
1 моль MgO - 2 моль HCl
5 моль MgO - x моль HCl
x = 5 моль · 2 моль : 1 моль = 10 моль.
Відповідь: ν (НСl)=10 моль
#SPJ1
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: NAZAR4K2011
Предмет: Алгебра,
автор: anndreevna
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: tastanbekovaaa
Предмет: Информатика,
автор: avazsultanov3
Предмет: Математика,
автор: kailiiii