Предмет: История, автор: ksohmel

1. Визначте особливості соціально-економічного життя Австро-Угорщини. 2. Які нові риси і явища характеризують національний рух в Австро-Угорщині? 3. Доведіть, що зовнiшня політика Австро-Угорщини характеризувалася агре- сивністю. 4. Визначте етапи утворення Троїстого союзу.
СРОЧНО!!!!!​

Ответы

Автор ответа: karina9435
1

Відповідь:

1. Австро-Угорщина була багатонаціональною державою, яка існувала з 1867 по 1918 роки. Соціально-економічне життя Австро-Угорщини характеризувалося наступними особливостями:

1) Багатство та розвиненість: Австро-Угорщина була однією з найбільш розвинених країн світу на початку XX століття. Вона мала сильну промисловість, потужні залізниці, добре розвинену систему освіти та культури.

2) Національні суперечності: держава складалася з різних національностей, що призводило до соціально-політичних конфліктів між угорцями, німцями, чехами, поляками та іншими національностями.

3) Релігійна свобода: уряд Австро-Угорщини не втручався у релігійні справи своїх громадян, що дозволяло різним конфесіям співіснувати в державі.

4) Система корупції: в Австро-Угорщині була досить поширена система корупції в державних інституціях, що підривала довіру громадян до уряду та влади.

5) Розкол уряду: влада в Австро-Угорщині була поділена між Австрійською та Угорською частинами держави, що призводило до складнощів у прийнятті спільних рішень та розв'язанні проблем.

6) Низький рівень життя окремих національностей: відставання в розвитку та недостатній рівень соціального захисту часто спостерігалися серед окремих національностей, таких як українці, словаки та інші.


2. Національний рух в Австро-Угорщині був характеризований різними новими рисами та явищами у період з 1867 по 1918 роки. Ось декілька з них:

1) Національне самоусунення: у багатьох національних групах почали формуватися рухи, що прагнули до національної самостійності та розвитку культурного життя.

2) Розвиток національної преси: національні групи активно видали свої власні газети та журнали, що допомагало зміцнювати національну свідомість та об'єднувати громадян.

3) Участь у політичному житті: національні групи почали активно брати участь у виборах та політичному житті держави, що допомагало захищати їхні права та інтереси.

4) Розвиток національної культури: національні групи активно розвивали свою культуру, традиції та мистецтво, що допомагало зміцнювати їхню національну ідентичність.

5) Радикалізація національних рухів: деякі національні групи почали розвиватися в радикальному напрямку, вимагаючи національної самостійності та відокремлення від держави.

6) Міжнаціональні конфлікти: зростаюча національна свідомість та політична активність деяких національних груп призводили до збільшення міжнаціональних конфліктів та напруженості в суспільстві.


3. Зовнішня політика Австро-Угорщини у період з 1867 до 1918 року дійсно характеризувалася агресивністю в багатьох випадках. Ось декілька аргументів, що підтверджують цю тезу:

1) Окупація Боснії та Герцеговини: у 1878 році Австро-Угорщина окупувала Боснію та Герцеговину, що було порушенням міжнародного права та призвело до напруження відносин з Росією та Сербією.

2) Анексія Боснії та Герцеговини: у 1908 році Австро-Угорщина анексувала Боснію та Герцеговину, що призвело до обурення в регіоні та призвело до кризи, яка сприяла початку Першої світової війни.

3) Розширення впливу на Балканах: Австро-Угорщина домагалася розширення свого впливу на Балканах та використовувала дипломатичний та військовий тиск для забезпечення своїх інтересів в регіоні.

4) Приєднання до Трійственного союзу: у 1882 році Австро-Угорщина приєдналася до Трійственного союзу з Німеччиною та Італією, що призвело до збільшення впливу цих держав на європейські справи та збільшення напруженості у відносинах з Росією та Францією.

5) Участь у Першій світовій війні: Австро-Угорщина була однією з провідних держав Австро-Угорської імперії, яка брала участь у Першій світовій війні та вела агресивну політику на фронтах.


4. Троїстий союз був укладений між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Італією в 1882 році. Утворення цього союзу складалося з кількох етапів:

1) Початок переговорів: вже у 1870-х роках Німеччина та Австро-Угорщина займали спільну позицію щодо навколишньої політики, а Італія здійснювала пошуки нових союзників. У 1881 році було розпочато переговори між Австро-Угорщиною та Німеччиною щодо створення союзу.

2) Укладення угоди між Австро-Угорщиною та Німеччиною: у 1879 році Австро-Угорщина та Німеччина уклали угоду, яка визначала взаємну допомогу у разі нападу Росії або Франції. Це була попередня угода перед укладанням Троїстого союзу.

3) Приєднання Італії: після закінчення переговорів між Австро-Угорщиною та Німеччиною, до переговорів приєдналася Італія. Італія була зацікавлена в створенні такого союзу, оскільки вона боялася війни зі своїми сусідами, Францією та Австро-Угорщиною.

4) Підписання угоди: 20 травня 1882 року було підписано угоду про створення Троїстого союзу між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Італією.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: u2367699
Предмет: Литература, автор: Vdyn
Прочитайте текст и выполните задания.

(1) Смерч, или торнадо, – достаточно редкое явление природы, которое может нести опасность для человека. (2) Смерч представляет собой воздушную воронку высотой в несколько сотен метров. (3) Эта воронка появляется из-за разности давления и температуры в верхнем и нижнем слоях атмосферы. (4) Торнадо формируется тогда, когда холодный воздух из одного воздушного слоя натекает на тёплый воздух из другого. (5) Именно из-за «наложения» двух потоков воздуха, которые различны по температуре, и возникает вихрь. (6) Воздух внутри воронки вращается с огромной скоростью и затягивает внутрь себя всё, что находится поблизости. (7) Тип смерча определяется по его «содержанию». (8) Так, смерч, в воронке которого содержится большое количество воды, называется водным. (9) Он зарождается в море, «вбирая» в себя потоки воды, и затем может выйти на сушу. (10) Огненные торнадо появляются из облаков, которые образуются после очень крупного пожара или извержения вулкана. (11) Они словно «впитывают» в себя языки пламени и разносят пожар на многие километры. (12) Земляные смерчи образуются после землетрясений и оползней и поднимать в воздух не только землю, но и камни, что очень опасно. (13) А вот одними из самых безопасных считают снежные смерчи, которые встречаются крайне редко, длятся всего несколько секунд и практически не имеют разрушительной силы. (14) Самыми слабыми считаются туманные вихри. (15) Эти вихри могут образовываться над озёрами или океанами, когда вода ещё довольно тёплая, а воздух значительно остыл. (16) В России смерчи редко, но всё же случаются. (17) Первое упоминание о смерче относят к 1406 году. (18) Летопись сообщает, что под Нижним Новгородом случился «вихорь страшен». (19) Смерч поднял в воздух упряжку вместе с лошадью и человеком и утащил так далеко, что они стали «невидимы».

2. Составьте и запишите план текста из трёх пунктов.
3. В чём, по мнению автора текста, заключается опасность огненного и земляного торнадо?
4.1. Определите и запишите лексическое значение слова «тёплая» из предложения 15.
4.2. Подберите и запишите предложение, в котором данное многозначное слово употреблялось бы в другом значении.
5.1. Определите стилистическую окраску слова «утащил» из предложения 19, запишите.
5.2. Подберите и запишите синоним к этому слову.
6. Объясните и запишите значение фразеологизма «заговаривать зубы». Используя не менее двух предложений, опишите ситуацию, в которой будет уместно употребление этого фразеологизма. Включите фразеологизм в одно из предложений.
Предмет: Математика, автор: gasanaliev77