Тіло, масою 4 кг,розміщене на похилій площині з ухилом 0,04 і коєфіцієнтом тертя ковзання 0,2 яку силу потрібно покласти до тіла, щоб рівномірно рухати його вниз по схилу?( ухил це синус кута нахилу площини до горизонту тобто sina=0,04, cosaприблизительно1)
Ответы
Для рівномірного руху тіла вниз по похилій площині необхідно, щоб сила, що тягне тіло вниз, дорівнювала силі тертя, що діє вгору.
Сила тертя залежить від нормальної сили, що діє на тіло з боку площини. Нормальна сила дорівнює компоненті ваги тіла, яка перпендикулярна до площини.
Таким чином, нормальна сила N = mgcos(a), де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, a - кут нахилу площини.
Сила тертя Fт = u*N, де u - коефіцієнт тертя.
Отже, сила, необхідна для руху тіла вниз по похилій площині, дорівнює силі тертя:
F = Fт = uN = umgcos(a)
Підставляючи дані, отримаємо:
F = 0.2 * 4 кг * 9.81 м/с^2 * 1 ≈ 7.85 Н (ньютонів)
Отже, для рівномірного руху тіла вниз по похилій площині з ухилом 0,04 і коефіцієнтом тертя 0,2 необхідно прикласти силу 7.85 Н.