Предмет: Физика, автор: dergoffarina

8. На вході у шахту барометр показує нормальний атмосферний тиск. Визначте, на яку глибину опустилися шахтарі якщо на цій глибині барометр показує 770 мм рт. ст.


anzelagepfel: мені цікаво де ми взяли(1 м / 1000 мм) * (1 см / 10 мм))

Ответы

Автор ответа: yroslavvivsynik
1

Ответ:

Для визначення глибини шахти можна скористатися формулою для обчислення глибини з використанням атмосферного тиску:

h = (P0 - P) / ρg,

де:

P0 - нормальний атмосферний тиск (на поверхні землі) (стандартно P0 = 1013 мбар, або 760 мм рт. ст.);

P - тиск на певній глибині;

ρ - густина середовища, в якому знаходиться барометр (стандартно для повітря ρ = 1.2 кг/м³);

g - прискорення вільного падіння (стандартно g = 9.81 м/с²).

Підставляючи дані в формулу, отримаємо:

h = (1013 - 770) мм рт. ст. / (1.2 кг/м³ * 9.81 м/с² * (1 м / 1000 мм) * (1 см / 10 мм)) ≈ 271 м.

Отже, шахтарі опустилися на глибину близько 271 метрів.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: sviridivadariia
Предмет: Геометрия, автор: zhukovmet