Дати розгорнуті письмові відповіді на запитання:
1. Які органи можуть виконувати декілька різних функцій? Навести приклади таких органів та функції, які вони виконують (мінімум 4 різні органи)
2. Чому в організмі людини є різні кровоносні судини, чим вони відрізняються за будовою та функціями?
3. Поетапно описати, що відбувається в організмі людини під час переохолодження. Які захисні механізми організм людини застосовує, щоб уникнути непоправної шкоди?
Ответы
Відповідь:
1. Більшість органів нашого організму виконують багато функцій одночасно. Наприклад:
- Печінка.
Вона виконує захисну, знешкоджувальну, ферментативну та видільну функції, бере участь у процесах травлення, кровотворення, обміну вітамінів і тд.
- Нирки.
Вони беруть участь в контролі водного балансу, артеріального тиску, виконують видільну функцію.
- Головний мозок.
Аналіз інформації (соматосенсорна система), виконання критично важливих функцій у контролі за роботою серця, диханням і свідомістю.
- Підшлункова залоза.
Дві основні функції: продукція травних ферментів для процесу травлення та продукція гормонів для забезпечення нормального обміну глюкози (ендокринна функція)
2. Кровоносні судини забезпечують швидке доправлення крові до усіх органів, всі види судин забезпечують різні функції. Вени несуть кров до серця, а артерії - від серця і до всіх органів+тканин.
Вени складаються з внутрішнього, серединного, зовнішнього прошарку, рух крові за венами здійснюється за рахунок скорочення м'язів, які розташовані поряд з елементами венозної системи.
Артерії менші за вени, їх поділяють м'язові, м'язово-еластичні та еластичні. Артеріальні судини відрізняються підвищеною еластичністю.
3. Спочатку (при легкому переохолодженні) з'являються м'язове тремтіння, загальна слабкість, збліднення шкіри, озноб. Артеріальний тиск лишається нормальним.
Середній ступінь - посиніння губ і шкіри, втрачається спроможність до самостійного пересування. Також пульс сповільнюється, дихання стає переривчастим.
Далі, при важкому ступіні, в головному мозку потихеньку відбувається кисневе голодування, людина втрачає свідомість, пульс сповільнюється.
Найчастіше організм використовує захисну реакцію витіснення, тобто неприйняття травмуючої події тощо. Або проєкції - людина приписує іншим людям/подіям власне ставлення/почуття/слова, вважаючи, що це відбувається насправді.
Пояснення: сподіваюсь все було зрозуміло:))