Предмет: Химия, автор: Snjdjsj

ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!! СРОЧНО!!!

Який об'єм водню виділиться і яка маса солі утвориться при взаємодії 450 г розчину етанової кислоти з масовою часткою кислоти 30% з магнієм?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нCH3COOH) = 450 г

w(CH3COOH) = 30% або 0,3

Найти: V(H2) - ?  m(Mg(CH3COO)2) - ?

Знайдемо масу етанової кислоти у розчині:

m(CH3COOH) = m(р-нCH3COOH) * w(CH3COOH) = 450 * 0,3 = 135 г

Складемо РХР:

             135 г                   х г                  у л

Mg + 2 CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2

       n = 2 моль         n = 1 моль           n= 1 моль

Знайдемо кількість речовини CH3COOH

М(CH3COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль

n(CH3COOH) = m(CH3COOH)/М(CH3COOH) = 135/60 = 2,25 моль

З РХР бачимо, що n(CH3COOH) : n(Mg(CH3COO)2) = 2 : 1 звідси маємо

n(Mg(CH3COO)2) = 1/2n(Mg(CH3COO)2) = 1/2 * 2,25 = 1,125 моль

М(Mg(CH3COO)2) = 24 + 12 * 2 + 1 * 6 + 16 * 2 = 86 г/моль

m(Mg(CH3COO)2) = n(Mg(CH3COO)2) * М(Mg(CH3COO)2) =

= 1,125 * 86 = 96,75 г

З РХР бачимо, що n(CH3COOH) : n(Н2) = 2 : 1 звідси маємо

n(Н2) = 1/2n(CH3COOH) = 1/2 * 2,25 = 1,125 моль

V(H2) = n(Н2) * Vm = 1,125 * 22,4 = 25,2 л

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: fiditi012