Предмет: Химия, автор: alina3260

Під час спалювання сірки масою 1,6 г
утворилось 3,2 г сульфур(IV) оксиду. Яка маса кисню затратилась?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(S) = 1,6 г

m(SO2) = 3,2 г

Найти: m(O2) - ?

Складемо РХР:

S + O2 = SO2

Знайдемо кількість речовини сірки і сульфур(IV) оксиду:

n(S) = m(S)/M(S) = 1,6/32 = 0,05 моль

n(SО2) = m(SО2)/M(SО2) = 3,2/64 = 0,05 моль

З РХР бачимо, що n(S) = n(SО2 = n(O2)

Обчислимо масу кисню:

M(О2) = 16 * 2 = 32 г/моль

m(O2) = n(O2) * M(О2) = 0,05 * 32 = 1,6г

Похожие вопросы