Предмет: Химия, автор: viktoria7693

3. Обчисліть масу та об'єм карбон(IV)
оксиду, що може прореагувати з калій
гідроксидом масою 11,2 г.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
8

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(KOH) = 11,2 г

Найти: m(CO2) - ?  V(CO2) - ?

Складемо РХР:

11,2 г            х

2KOH   +   CO2  ->  K2CO3  +  H2O

n = 2моль  n = 1 моль

Знайдемо кількість речовини КОН:

М(КОН) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

n(КОН) = m(KOH)/М(КОН) = 11,2/56 = 0,2 моль

З РХР бачимо, що n(КОН) : n(СО2) = 2 : 1, тобто

n(СО2) = 1/2n(КОН) = 1/2 * 0,2  = 0,1 моль

m(CO2) = n(СО2) * М(СО2) = 0,1 * 44 = 4,4 г

V(CO2) = n(СО2) * Vm = 0,1 * 22,4 = 2,24 л

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: IKolya1
Предмет: Алгебра, автор: Skedds