Предмет: Химия,
автор: lytvynbi
Обчисліть маси вихідних речовин, необхідних для одержання 45 кг сульфатної кислоти.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(H2SO4) = 45 кг = 45000 г
Знайти: m(SO3) - ? m(H2O) - ?
Складемо РХР:
SO3 + H2O → H2SO4
M(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль
Знайдемо кількість речовини
n(H2SO4) = m(H2SO4)/M(H2SO4) = 45000/98 =459 моль
З РХР бачимо, що n(SO3) : n(H2O) : n(H2SO4) = 1 : 1 : 1 тобто
n(SO3) = n(H2O) = n(H2SO4) = 459 моль
Обчислимо молярні маси вихідних речовин
M(SO3) = 32 + 16 * 3 = 80 г/моль
M(Н2O) = 1 * 2 + 16 = 18 г/моль
Розрахуємо маси вихідних речовин
m(SO3) = n(SO3) * M(SO3) = 459 * 80 = 36720 г
m(Н2O) = n(H2O) * M(Н2O) = 459 * 18 = 8262 г
Похожие вопросы
Предмет: Музыка,
автор: michael024
Предмет: Алгебра,
автор: kamillaorazakynova
Предмет: Английский язык,
автор: emildendera899
Предмет: Информатика,
автор: Harper06
Предмет: Русский язык,
автор: dvoretskaya09