Предмет: Химия, автор: nikshaaa

ТЕРМІНОВО БУДЬ ЛАСКА
При взаємодії натрію масою 80 г, в якому 5% домішок, з оцтовою кислотою виділилось водню:​

Ответы

Автор ответа: Аноним
2

Відповідь: 37 л або 3.3 г

Пояснення:

2 Na + 2 CH3COOH = 2 CH3COONa + H2

з рівняння видно, що для утворення 1 моля водню потрібно 2 моля натрію

чистого натрію у нас 76 г: 80*95/100 = 76 г, це становить 3.3 моля: 76/23 = 3.3 моля, де 23 атомна маса натрію

отже

при взаємодії 3.3 моля натрію з оцтовою кислотою виділилось  1. 65 моль водню: 3.3/2 = 1.65,

що становить 37 л: 1.65*22.4 = 37 л, 22.4 - обєм моля газу за нормальних умов

або 3.3 г: 1.65*2 = 3.3 г, де 2 - молекулярна маса водню

Похожие вопросы