Предмет: Українська мова, автор: belakbogdan

Накресліть схеми речень. Визначте в них смислові зв'язки і поясніть розділові знаки.

1. На високій Чорногорі буйні вітри віють, на зеленій полонині сірі вовки виють: тисяч коней вороненьких в байраках ірзає, тисяч гарних легіників коники сідлае (1.Вагилевич). 2. Притаїлось все, пополохалось перед з'явищем тучі грізної: вітерець ущух - ані подиху, змовк веселий гай - ані подиху, зникли пташечки-щебетушечки, поховалися кібці, шуляки, ластівки лише не злякалися, - у повітрі, знай, сміло плавають, ріжуть стрілами проти хмарища (М. Старицький). 3. Між ярами там долина, там біленькая хатина; в тій хатині голубонька, голубонька - дівчинонька (С.Руданський). 4. Одібрать її не зможе ніяка злоба несита, перла та - сльоза святая, за нещасний люд пролита (В. Самійленко). 5. В вигнанні дні течуть, як сльози, думки в вигнанні сплять, як мертві, солодкі спогади сичать, як змії, душа ридає, як дитина. 6. Дівчину вродливу юнак покохав: дорожче від неї у світі не мав. 7. Хай сатаніють виродки од крику - нас не знобить од їхньої хули: нам жорна ті із кам'яного віку на танках варвари з Європи привезли.

Ответы

Автор ответа: aznaniaznanias
1

Ответ:

На високій Чорногорі буйні вітри віють, на зеленій полонині сірі вовки виють: тисяч коней вороненьких в байраках ірзає, тисяч гарних легіників коники сідлає.

У цьому реченні перелічені різні явища, що відбуваються на Чорногорі. Смислові зв'язки відсутні, просто перелік. Розділові знаки використані правильно, коми розділяють головні частини речення та списки.

Притаїлось все, пополохалось перед з'явищем тучі грізної: вітерець ущух - ані подиху, змовк веселий гай - ані подиху, зникли пташечки-щебетушечки, поховалися кібці, шуляки, ластівки лише не злякалися, - у повітрі, знай, сміло плавають, ріжуть стрілами проти хмарища.

У цьому реченні описується те, що сталося перед приходом грози. Смислові зв'язки - протиставлення. Розділові знаки використані правильно, двокрапка перед описом того, що сталося, та тире для відокремлення описуваного явища.

Між ярами там долина, там біленькая хатина; в тій хатині голубонька, голубонька - дівчинонька.

У цьому реченні описується місцевість та те, хто там проживає. Смислові зв'язки - зв'язок рівнозначності між місцем та особою, що там проживає. Розділові знаки використані правильно, крапка між різними частинами речення.

Одібрать її не зможе ніяка злоба несита, перла та - сльоза святая, за нещасний люд пролита.

У цьому реченні описується перлина,


belakbogdan: а схеми, нема ?
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: viktpoperechna
Предмет: Математика, автор: hirobrinchicvlog