Предмет: Химия, автор: ogsniikers

помгите пожалуйста, очень срочно, нет времени ждать ДАЮ 60 БАЛЛОВ !!!!!!!!!​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: kharchenko7002
1

1.
Для розв'язання цієї задачі необхідно скористатися хімічним рівнянням згоряння бутану, де бутан (C4H10) реагує з киснем (O2) і утворює вуглекислий газ (CO2) і воду (H2O):

C4H10 + 13O2 → 4CO2 + 5H2O

З рівняння видно, що на кожні 1 моль бутану потрібно 13 молей кисню. Знаючи масу бутану, можна обчислити, скільки молей бутану було спалено:

маса бутану = 116 г

молярна маса бутану = 58 г/моль

кількість молей бутану = маса бутану / молярна маса бутану = 2 моля

За рівнянням згоряння бутану, на 2 молі бутану потрібно 13 * 2 = 26 молів кисню. Знаючи кількість молей кисню, можна обчислити масу кисню:

кількість молей кисню = 26 моль

молярна маса кисню = 32 г/моль

маса кисню = кількість молей * молярна маса = 832 г

Отже, для згоряння 116 г бутану С4Н10 необхідно 832 г кисню O2.


2.
1) Реакція гідролізу солі кальцію:

CaCl2 + 2H2O → Ca(OH)2 + 2HCl

У цій реакції вода бере участь як реагент.

2) Реакція гідратації етилену:

C2H4 + H2O → C2H5OH

У цій реакції вода бере участь як реагент.

3) Реакція нейтралізації кислоти і основи:

HCl + NaOH → NaCl + H2O

У цій реакції вода утворюється як продукт.

4) Реакція гідролізу естеру:

CH3COOC2H5 + H2O → CH3COOH + C2H5OH

У цій реакції вода бере участь як реагент.

5) Реакція окиснення води до кисню:

2H2O → 2H2 + O2

У цій реакції вода бере участь як реагент і як продукт.

Бажаю успіхів! :)


ogsniikers: спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: faizovrafael4