Предмет: Физика, автор: maryiya0kd

На дні акваріума стоїть мідний замок,
об'ємом 0,3 дм³ .Визначте архімедову силу,
що діє на нього з боку води.

Ответы

Автор ответа: evgeniyuad
2

Щоб визначити архімедову силу, що діє на мідний замок, необхідно взнати, яку масу води він витісняє. Для цього можна використати формулу:

m(води) = V(замка) × ρ(води)

де:

V - об'єм замка

ρ - густина води

Об'єм замка дано в задачі і дорівнює 0,3 дм³. Густина води при нормальних умовах становить близько 1 кг/л або 1000 кг/м³, або 0,001 г/мм³.

Таким чином, маса води, яку витісняє замок, буде:

m(води) = 0,3 дм³ × 1000 г/м³ = 300 г

Архімедова сила, що діє на замок, дорівнюватиме вазі води, яку він витісняє, тобто:

F(Арх) = m(води) × g,

де:

g - прискорення вільного падіння, яке в нашому випадку приймемо за 9,8 м/с².

Отже, підставляємо отримані значення і отримуємо:

F(Арх) = 0,3 кг × 9,8 м/с² = 2,94 Н

Отже, архімедова сила, що діє на мідний замок, дорівнює 2,94 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: iatbitw20
Предмет: Алгебра, автор: skrudwzzz