Предмет: Химия, автор: polinalaboreva57

Масса карбоната натрия, потребовавшегося для умягчения 20 л воды, содержащей 100 мг/л гидрокарбонага кальция и 20 мг/л
сульфата кальция, равна 1) 2,93 г 2) 31 г 3) 2,62 г 4) 293 г

Ответы

Автор ответа: Аноним
0

Ответ: 1.59 г

Объяснение: Карбонат-іони осаджують іони кальцію:

Ca(HCO3)2 + Na2CO3 = CaCO3 + 2 NaHCO3

CaSO4 + Na2CO3 = CaCO3 + Na2SO4

Знаходимо масу гідрокарбонату та сульфату кальцію, в 20 л води:

m(Ca(HCO3)2) = 100(мг/л)*20(л) = 2 г

m(CaSO4) = 20(мг/л)*20(л) = 0.4 г.

n(Ca(HCO3)2) = m(Ca(HCO3)2)/M(Ca(HCO3)2) = 2/162 = 0,012 моль.

n(CaSO4) =m(CaSO4)/M(CaSO4) = 0.4/136 = 0,003 моль.

Враховуючи молярне співвідношення n1(Na2CO3) = n(Ca(HCO3)2) = 0,012 моль,

n2(Na2CO3) = n(CaSO4) = 0,003 моль.

Загальна кількість карбонату натрію n(Na2CO3) = n1(Na2CO3) + n2(Na2CO3) = 0,0122 + 0,003 = 0,015 моль.

m(Na2CO3) = n(Na2CO3)*M(Na2CO3) = 0,015*106 = 1.59 г.

Похожие вопросы
Предмет: Физкультура и спорт, автор: pleasehelpok