Предмет: Химия, автор: marppp

1. Написати можливі реакції одержання (не менше 4) кальцій сульфату.
2. Записати рівняння різнотипних реакцій (не менше 4), в яких може брати участь натрій гідроксид.
3. До розчину калій ортофосфату масою 300 г із масовою часткою солі 5% додали надлишок кальцій нітрату. Обчисліть масу осаду, що устворився. Округлити до десяхий

Ответы

Автор ответа: Xsaxsa
1

1) Можливі реакції одержання кальцій сульфату:

реакція кальцію оксиду (вапняку) з сернокислим ангідридом: CaO + SO3 -> CaSO4

реакція кальцію гідроксиду з сернокислим ангідридом: Ca(OH)2 + SO3 -> CaSO4 + H2O

реакція кальцію карбонату (мармуру) з сернокислим ангідридом: CaCO3 + SO3 -> CaSO4 + CO2

реакція кальцій хлориду з сернокислим ангідридом: CaCl2 + H2SO4 -> CaSO4 + 2HCl

2) Рівняння різнотипних реакцій з участю натрій гідроксиду:

реакція натрію гідроксиду з хлороводневою кислотою: NaOH + HCl -> NaCl + H2O

реакція натрію гідроксиду з сульфатною кислотою: NaOH + H2SO4 -> Na2SO4 + 2H2O

реакція натрію гідроксиду з азотною кислотою: NaOH + HNO3 -> NaNO3 + H2O

реакція натрію гідроксиду з оцтовою кислотою: NaOH + CH3COOH -> CH3COONa + H2O

3) Спочатку знайдемо масу калій ортофосфату в розчині: 300 г * 0.05 = 15 г. Це означає, що маса солі в розчині складає 300 г - 15 г = 285 г.

Для реакції між кальцій нітратом та калій ортофосфатом ми потребуємо рівну кількість моль реагентів. Молярна маса Ca(NO3)2 = 164 г/моль, молярна маса K3PO4 = 212 г/моль.

Знаходимо кількість молей кожної речовини:

моль Ca(NO3)2 = маса / молярна маса = 15 г / 164 г/моль = 0,091 моль

моль K3PO4 = маса / молярна маса = 285 г / 212 г/моль = 1

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ksenia925