Предмет: Українська мова, автор: nakon2000

Прочитайте, випишіть з речень вставні компоненти й охарактеризуйте їх за значенням.

1. Отаке, ну таке пак щось гарне приснилось у човнi. Забув. А може, й не снилось, може, й справдi було на Деснi? Було-таки й справдi, та вельми давно вже минуло й розгубилось на шляхах, i вже нiколи не вернеться святiсть босоногого дитинства. I тютюн уже не зацвiте для мене поповими ризами, i не злякає мене страшний божий суд, якщо вже не злякав людський. Однi тiльки бажання творити добрi дiла й зостались при менi на все життя. 2. Зловісні спалахи шаріли навколо, й така туга розлита була в цьому невірному світлі, такі недобрі звуки порушували нічну тишу, що вся, здавалось, земля стогнала від тяжкого передчуття. 3. Було так тихо, що, здавалось, чути рух крові в серцях. 4. Це був міцний і пристрасний солдат. Голова в нього була перев'язана бинтом. Та він, здавалось, не пам'ятав про рану. Неголений, мокрий, укритий кіптявою й прахом Берліна, він щойно вийшов з бою й весь ще курів на осонні біля Бранденбурзької брами. Він казав, усміхаючись і думаючи вголос: — Передо мною проходять війська — товариші мої. Я пропускаю їх, як командуючий, хоч я й не генерал, звичайно, і не маршал, — простий сержант Іван Орлюк, колгоспник з Наддніпрянщини. 5. Петре! Петре! Де ти тепер? Може, де скитаєшся в нужді і горі і проклинаєш свою долю; проклинаєш Наталку, що через неї утеряв пристанище; а може (плачет), забув, що я живу і на світі. 6. А Федько, справді, щось надзвичайне виробляв на річці. 7. На щастя, Федько не може чути ніяких порад і щасливо добирається до берега. 8. Справді, Федько стрибнув на крижину, потім на другу, і знов на березі всі притихли, слідкуючи за одчаяним хлопцем.

Ответы

Автор ответа: mafin228822
1

Ответ:

"Отаке", "А може, й не снилось", "може, й справдi було на Деснi", "та вельми давно вже минуло й розгубилось на шляхах", "i вже нiколи не вернеться святiсть босоногого дитинства", "i тютюн уже не зацвiте для мене поповими ризами", "якщо вже не злякав людський" - вставні компоненти, які використовуються для вираження роздумів, суму, ностальгії та прагнення зберегти спогади про минуле.

"Зловісні спалахи", "в цьому невірному світлі", "такі недобрі звуки", "що вся, здавалось, земля стогнала від тяжкого передчуття" - вставні компоненти, які використовуються для створення містичної атмосфери та вираження страху.

"Здавалось" - вставний компонент, який використовується для передачі відчуття тиші та спокою.

"Та він, здавалось, не пам'ятав про рану", "укритий кіптявою й прахом Берліна", "весь ще курів на осонні біля Бранденбурзької брами", "думаючи вголос" - вставні компоненти, які використовуються для створення образу характеру героя та передачі його емоцій та думок.

"Може, де скитаєшся в нужді і горі і проклинаєш свою долю", "проклинаєш Наталку", "що через неї утеряв пристанище", "а може (плачет)", "забув, що я живу і на світі" - вставні компоненти, які використовуються для вираження складних емоцій та роздумів персонажа.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: SAdjdjd
Предмет: История, автор: arturdum5863
Предмет: Математика, автор: ayaukamandarinka