Предмет: Химия, автор: vacavacs01

Помогите даю 100 балов!!!
1. Необхідно отримати розчин 2 моль/л сірчаної кислоти. Який обем сірчаної кислоти (густина - 1,8 г/мл) і води необхідно змішати для отримання 300 мл розчину цієї кислоти.​


dragr239: Мяу, щяс дам відповідь

Ответы

Автор ответа: dragr239
1

Спочатку необхідно визначити кількість моль сірчаної кислоти, яку потрібно для отримання 300 мл розчину 2 моль/л:

2 моль/л = 2 моль / 1 л

Отже, для отримання 300 мл розчину 2 моль/л потрібно 0,6 моль сірчаної кислоти.

Далі, визначимо масу сірчаної кислоти, необхідної для приготування 0,6 моль:

маса = кількість молей x молекулярна маса

молекулярна маса сірчаної кислоти (H2SO4) = 2 x 1.01 г/моль + 1 x 32.07 г/моль + 4 x 16.00 г/моль = 98.08 г/моль

маса сірчаної кислоти = 0,6 моль x 98,08 г/моль = 58,85 г

Отже, необхідно взяти 58,85 г сірчаної кислоти та додати води до об'єму 300 мл. Визначимо об'єм води, необхідний для отримання цього розчину:

маса сірчаної кислоти = густина x об'єм x 1000

об'єм = маса / (густина x 1000) = 58,85 г / (1,8 г/мл x 1000) = 32,7 мл

Отже, необхідно взяти 58,85 г сірчаної кислоти та додати до 300 мл - 32,7 мл = 267,3 мл води.

Пояснення:


dragr239: Вот
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: ann782