Предмет: Химия, автор: vacavacs01

Помогите даю 100 балов!
2. Яку масу глюкози і обем води (густина води 1 г/мл) необхідно взяти для отримання 500 г розчину глюкози з моляльною концентрацією 0,5 моль/кг. ​

Ответы

Автор ответа: davidenko16
1

Відповідь:

500 г глюкози і 1000 г води

Пояснення:

Для розрахунку необхідно використати формулу для молярності розчину:

m = n / m2

де m - молярність розчину в молях на кілограм розчину, n - кількість речовини в молях, m2 - маса розчинника в кілограмах.

Спочатку розрахуємо кількість глюкози, необхідну для отримання розчину з моляльною концентрацією 0,5 моль/кг: m = n / m2

0.5 моль/кг = n / 1 кг

n = 0.5 моль

Отже, необхідно взяти 0.5 моль глюкози.

Розрахуємо масу розчину, яку необхідно отримати:m = n / m2

0.5 моль/кг = 0.5 моль / (m2 / 1000 г)

m2 = 1000 г

Отже, потрібно взяти 1000 г (1 кг) води.

Розрахуємо загальну масу розчину:маса розчину = маса глюкози + маса води

маса розчину = 500 г + 1000 г

маса розчину = 1500 г

Отже, необхідно взяти 500 г глюкози і 1000 г (1 кг) води, щоб отримати 1500 г розчину глюкози з моляльною концентрацією 0,5 моль/кг.

Похожие вопросы