Обчисліть масу осаду, що утвориться при взаємодії сульфатної кислоти з кальцій хлоридом масою 11,1 г.
срочно!!
Ответы
Відповідь:
Сульфатна кислота має формулу H2SO4, а кальцій хлорид має формулу CaCl2. Щоб визначити масу осаду, що утвориться при їх взаємодії, спочатку необхідно записати рівняння реакції:
H2SO4 + CaCl2 → CaSO4 + 2HCl
За рівнянням реакції видно, що при взаємодії одного еквівалента (моля) сульфатної кислоти і одного еквівалента кальцій хлориду утворюється один еквівалент (моль) осаду гіпсу (CaSO4) та два еквіваленти (моля) HCl.
Так як маса кальцій хлориду відома (11,1 г), потрібно визначити, скільки еквівалентів (молів) цього сполуки міститься у зразку. Для цього необхідно розділити масу на молярну масу:
n(CaCl2) = m/M(CaCl2) = 11,1 г / 110,98 г/моль = 0,1 моль
Оскільки реакція відбувається за рівнянням 1:1, то кількість молей H2SO4, необхідних для повної реакції з кальцій хлоридом, буде такою ж, як і кількість молей CaCl2:
n(H2SO4) = n(CaCl2) = 0,1 моль
Звідси випливає, що маса H2SO4, яка потрібна для реакції з CaCl2, буде:
m(H2SO4) = n(H2SO4) × M(H2SO4) = 0,1 моль × 98,08 г/моль = 9,81 г
Отже, маса осаду гіпсу (CaSO4), що утвориться при взаємодії 11,1 г кальцій хлориду з достатньою кількістю сульфатної кислоти, буде така ж, як маса використаної кальцій хлориду:
m(CaSO4) = 11,1 г
Таким чином, маса осаду, що утворить
Пояснення: