Предмет: Химия, автор: qhkifaaa

У процесі фотосинтезу, що описаний рівнянням реакції: 6nСО2 + 5nН2О → (С6Н10О5)n + 6nО2↑,
виділилось 2240 м3 кисню.
Обчисліть масу крохмалю, який утворився.

Ответы

Автор ответа: moroshenka0
6

Ответ:

n(O2) = V(O2) / Vm(O2) = 2240 / 22,4 = 100 моль

Це означає, що у процесі фотосинтезу було відновлено 100 моль кисню. Так як кожні 6 молей CO2 утворюють 1 моль крохмалю, то можна обчислити, скільки молей крохмалю було утворено за формулою:

n(с6н10о5) = n(CO2) / 6 * n(O2) = 6,67 моль

Для обчислення маси крохмалю необхідно перемножити кількість молей на молекулярну масу:

m(с6н10о5) = n(с6н10о5) * M(с6н10о5) = 6,67 * 162,14 = 1080,9 г

Отже, було утворено близько 1080,9 г крохмалю.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sarapovaalena104
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Физика, автор: mishinaav