Предмет: Физика, автор: mitin0000999221

336. Батарея аккумуляторов, ЭДС которой 8= 60 В, а внут- реннее сопротивление пренебрежимо мало, замкнута на два последовательно соединенных резистора сопро- тивлением R = 5,0 кОм каждый. Определите показания вольтметра, подключенного параллельно к одному из резисторов, если сопротивление вольтметра R = 10 кОм. ​

Ответы

Автор ответа: svjatoslawnechipor65
1

Ответ:

 Дано:

ЕРС=80 В;

R1=R2=5 кОм;

Rв=10 кОм.

Знайти U1 або U2.

Так як внутрішній опір джерела струму дуже малий, можна прийняти, що напруга у колі U дорівнює ЕРС. При підключені вольтметру до одного з резисторів кола, зменшиться загальний опір цієї ланки, опір ланки буде дорівнювати R1'=R1*Rв/R1+Rв=5*10/5+10=3,33 кОм.

Тоді загальний струм кола, буде дорівнювати: Ізаг=І1=ЕРС/(R1'+R2)=80/(3,33+5)=9,6*10^-3 A=9,6 мА.

Тоді U1=I1*R1'=9,6*10^-3*3,33*10^3=32 В.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: sdimka07