Предмет: Українська мова, автор: bogdannm83

Написати портретний нарис в публіцистичному стилі про свого кумира. Кумир-Тарас Шевченко. Дуже потрібно, даю 100 балів

Ответы

Автор ответа: olyanchek
9
Тарас Шевченко – одна з найбільших постатей в історії України. Його ім'я, як символ національної боротьби та культурної спадщини, звучить з пишною гордістю. Поет, художник, просвітитель, він став на сміливу, визначну позицію проти пануючих порятунків свого часу та відзначився на вічарах неабиякою того, що зазначають літературні прихильники, до Вічного Краю.

Тарас Шевченко народився вражаючим духом родовища свого часу - у селянській сім'ї віддаленої від науково-культурного світу України. Проте, як історія показує, він зумів подолати всі перешкоди та стати гідним нащадком свого народу. Відомий як поет та художник, він був також відчайдушним критиком української соціальної нерівності, викривав систематичне поневолення українського народу та своїх соціально-політичних захисників.

Шевченко як національний кумир є яскравим прикладом того, як самовідданість, талант та високі моральні стандарти можуть перетворитися на зірку, яка і з плином часу продовжує світитися яскраво.

Щиро уважаючи геніального віршованого митеця та захисника національних інтересів свого народу, можна сміливо сказати, що Тарас Шевченко – не просто взірець української культури, він – світова легенда, яку повинен знати кожен, хто дотримується національних традицій та гордиться своїм корінням. Історія ж неабияк голосно свідчить про те, що Шевченко – ювелірний "камінь" національної культури - рідкісний, безцінний та неоціненний.
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: teresenkodanil8
У Київському літописі натрапляємо на таке свідчення: «Року 1620 прибув з Москви святійший патріарх єрусалимський іменем Феофан, і зупинився в монастирі Братському, і був прийнятий з великою честю духовними та світськими людьми. Того ж року, від’їжджаючи з Києва, святійший патріарх… поставив і висвятив на митрополію Київську чоловіка гідного й чесного. Іменем Йов Борецький, у письмі слов’янськім, і грецькім, і латинськім ученого, і з ним чотирьох єпископів на різні місця: Мелетія Смотрицького на єпископство Полоцьке, Ісайю Копинського, інока монастиря Печерського, на єпископство Перемишльське, Паїсія Іполітовича на єпископство Холмське і Белзьке, Йосифа Курцевича на єпископство Володимирське».

1. Про які події розповідається в джерелі?
2. Як ці події пов’язані з Берестейською церковною унією?
3. Чому постала потреба висвятити митрополита і єпископів?