Предмет: Химия, автор: тянк555

До розчину, що містить арґентум нітрат масою 37,4 г, добавили розчин, в
якому міститься 0,2 моль магній хлориду. Визначте маси солей в
одержаному розчині. (Відповідь має вийти ось така: 8,55 г MgCl 2 , 16,28 г Mg(NO3)2)

Ответы

Автор ответа: moroshenka0
0

Ответ:

n(MgCl2) = 0.2 моль

m(MgCl2) = M(MgCl2) * n(MgCl2) = 95.2 г/моль * 0.2 моль = 19.04 г

Знайдемо, скільки молярної кількості аргентум нітрату залишиться, коли його реакціонує з магній хлоридом:

n(AgNO3) = m(AgNO3) / M(AgNO3) = 37,4 г / 169,87 г/моль = 0.220 моль

n(AgNO3) - 2 * n(MgCl2) = 0.220 моль - 2 * 0.2 моль = -0.18 моль

Отримали від'ємне число, що символізує використання усієї кількості магній хлориду, але не всієї молярної кількості аргентум нітрату. Це означає, що залежно від умов реакції, або може бути перевищена кількість одного зі сполук, або відбудеться повна хімічна реакція. З цього можна зробити висновок, що аргентум нітрат буде лімітуючим реагентом у цій реакції.

Молярна кількість аргентум нітрату має бути одна, якщо він є лімітуючим реагентом. Після реакції магній з аргентумом будуть утворювати дві солі: магніюм нітрат та аргентум хлорид.

m(Mg(NO3)2) = M(Mg(NO3)2) * n(Mg(NO3)2) = 148.3 г/моль * 0.2 моль = 29.66 г

n(AgCl) = n(AgNO3) = 0.2 моль

m(AgCl) = M(AgCl) * n(AgCl) = 143.32 г/моль * 0.2 моль = 28.67 г

Таким чином, маса солей в одержаному розчині дорівнює 29,66 г Mg(NO3)2 та 28,67 г AgCl.

Похожие вопросы