Предмет: Химия,
автор: Litvert
На кальцій карбонат масою 20 г подіяли сульфатною кислотою,яка маса солі та об’єм газу утворилися?(н.у.) розв’язати задачу. СРОЧНО!!! ДАМ 30 БАЛОВ!!
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CaCO3) = 20 г
Найти: m(CaSO4) - ? V(CO2) -?
Складемо РХР:
20 г х г у л
CaCO3 + H2SO4 → CaSO4 + H2O + CO2
n = 1 моль n = 1 моль n = 1моль
M= 100 г/моль M = 136 г/моль Vm = 22,4 г/моль
m = 100 г m = 136 г V = 22,4 л
m(CaSO4) = 20 * 136 : 100 = 27,2 г
V(CO2) = 20 * 22,4 : 100 = 4,48 л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: aruzhkas04
Предмет: Математика,
автор: repartopiyer
Предмет: Алгебра,
автор: insaidded982
Предмет: Физика,
автор: Аноним
Предмет: Литература,
автор: kondaurovakarolina