Предмет: Химия, автор: Vladik3838

Обчисліть, який об‘єм карбон (ІV) оксиду утвориться під час повного згорання 12м^3 етилену СРОЧНО, З РІШЕННЯМ, ДАЮ БАГАТО БАЛІВ

Ответы

Автор ответа: skolnicasona
0

Пояснення:

Під час повного згоряння 12 м³ етилену утворюється 23,6 м³ карбон (IV) оксиду.

Объяснение:

Розглянемо реакцію повного згоряння етилену (C2H4):

C2H4 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O

За хімічним рівнянням, коефіцієнт перед C2H4 дорівнює 1, тому ми можемо сказати, що для повного згоряння 1 моль етилену необхідно 2 моля карбон (IV) оксиду (CO2) утворюються. Молярна маса етилену C2H4 = 28 г/моль.

Для того, щоб знайти кількість етилену, який буде спалюватися в цій задачі, ми можемо скористатися ідеальним газовим законом: PV = nRT, де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура. За стандартних умов, 1 моль будь-якого ідеального газу займає об'єм 22,4 літрів. Оскільки об'єм етилену дано в метрах кубічних, ми можемо скористатися перетворенням: 1 м³ = 1000 л.

Отже, кількість молей етилену:

n = PV/RT = [(1 атм) * (12 м³ * 1000 л/м³)] / [(0,082 латм/мольК) * (273 К)] = 526 моль

Звідси кількість молей карбон (IV) оксиду, що утворюється:

2 моль CO2 / 1 моль C2H4 * 526 моль C2H4 = 1052 моль CO2

Далі, ми можемо визначити об'єм CO2, який утворюється з використанням перетворення: 1 моль CO2 = 22,4 л.

Об'єм CO2 = 1052 моль * 22,4 л/моль = 23551,8 л або 23,6 м³ (заокруглюючи до одного знаку після коми).

Отже, під час повного згоряння 12 м³ етилену утворюється 23,6 м³ карбон (IV) оксиду.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Sweet8353
Предмет: Геометрия, автор: papakal