Предмет: Химия,
автор: sofiia1839
100 балів
У концентрований розчин з кількістю речовини сульфатної кислоти 0,2 моль помістили порошок цинку масою 16,25 г. Обчисліть об'єм (л) сульфур(ІV) оксиду (н. у.), що виділився внаслідок реакції.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
n(H₂SO₄) = 0,2 моль
m(Zn) = 16,25 г
Найти: V(SO₂) - ?
Складемо РХР:
Zn + 2 H₂SO₄ → ZnSO₄ + SO₂ + 2H₂O
Знайдемо кількість речовини цинку:
М(Zn) = 65 г/моль
n(Zn) = m(Zn) /М(Zn) = 16,25/65 = 0,25 моль
Згідно РХР з 1 моль цинка прореагує 2 моль сульфатної кислоти, а
0,2 моль H₂SO₄ маєють вступити в реакцію з х моль Zn. Складемо пропорцію:
1 моль (Zn) - 2 моль(H₂SO₄)
х моль (Zn) - 0,2 моль (H₂SO₄)
n(Zn) = 1 * 0,2 : 2 = 0,1 моль
Отже H₂SO₄ взято з надлишком, і розрахунок ведемо по Zn, тому
n(SO₂) = n(Zn) = 0,25 моль
V(SO₂) = n(SO₂) * Vm = 0,25 * 22,4 = 5,6 л
dianabunny333:
здравствуйте помогите пожалуйста з последним заданиям буду очень вам благодарна
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: sms7client280
Предмет: Алгебра,
автор: demcenkomaja63
Предмет: Математика,
автор: dgubin299
Предмет: Русский язык,
автор: 1Blin4ik0