Предмет: История, автор: lagutadara72

Чим відрізнялись монархії Англії та Франції?​

Ответы

Автор ответа: Liza1864
3

Ответ:

Монархії Англії та Франції суттєво відрізнялися за своїм політичним та культурним спадщинами. Англійська монархія була настільки унікальною за своїми владними та правовими інституціями, що вона стала на зразок для безлічі інших країн. Англійський парламент був заснований в XIII столітті, і це дозволило народу мати слабковладого монарха. Французька монархія ж, навпаки, була багато більш несприятливо налаштованою до потового елітаризму й по настрою деспотичним правлінням.

Інакше кажучи, у французькій монархії на сім'ю правителів було покладено значно більше влади й контролю, ніж у англійській монархії. Незважаючи на це, обидві монархії відігравали ключову роль у формуванні світової історії, включаючи колонізацію, війни, розширення прав людини та багато іншого.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: chelishevyu21041980
4. Какую роль играет этот эпизод в раскрытии идеи произведения Ч. Айтматова «Первый
учитель>>?

Бывают такие родники в горах: проляжет новая дорога, тропа к ним забывается, все
реже заворачивают туда путники напиться воды, и родники понемногу зарастают мятой да
ежевикой. А потом и не заметишь их со стороны. И редко кто вспомнит о таком роднике да
свернет к нему с большака в жаркий день, чтобы утолить жажду. Придет человек, разыщет
то заглохшее место, раздвинет заросли и тихо ахнет: давно никем не замутненная
прохладная вода необыкновенной чистоты поразит его своим спокойствием и глубиной своей.
Й увидит он в том роднике и себя, и солнце, и небо, и горы... И подумает тот человек, что
грех не знать такие места, надо и товарищам рассказать об этом. Подумает так и забудет
до следующего раза. Вот так иной раз и в жизни бывает. (Цитата стр.50 учебника)

Кого символизирует родник? Можно ли сказать, что таким родником в жизни героев стали
Дюйшен и Лидия Михайловна, люди удивительно красивой и мужественной души?


ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!СРОЧН​
Предмет: Қазақ тiлi, автор: ayanaaab9
Предмет: Українська мова, автор: danielanemes41
‼️СРОЧНО ДАЮ 50 БАЛЛОВ ‼️напишіть переказ за текстом:
Нинішній освічений і всезнаючий аматор мандрівок добре знає цей острів. Будучи найбільшим і наймальовничішим на Дніпрі, він перетворився останнім часом на справжню «Мек­ку» туризму. Кожен, хто подорожує Дніпром-Славутою, кон­че ступає на цю предковічну землю. І взагалі всі, хто приїздить до запорізького краю, прагнуть неодмінно відвідати легендар­ну Хортицю.Хортиця — кровна братаниця Дніпра. Скільки несе свої води Дніпро-Славутич, стільки й височить посеред його розло­гого плину закучугурений крислатими дубами кам’яний ост­рів, що, немов гігантський старезний вітрильник, тихо пливе у вічність, Хортиця в сльотаву днину — сувора і хмурна, за со­нячної погоди — велична і чарівна.Острів — справжнє буйство ландшафту. Утворюючи його, природа довго не роздумувала — нагромадила бескиддя граніт­них скель, залила низинні місця водою, кинула деінде віхті зелені — і вийшло диво. Мальовнича краса острова зберегла­ся і до наших днів.Хортиця — свідок подій сивої давнини. На крутих берегах острова зупинялися вої київських князів Олега, Ігоря, Свя­тослава, Володимира. Пізніше тут таборилася Запорозька Січ, майоріли козацькі корогви. Під одним із дубів козаки писали політичний вердикт — лист турецькому султанові.До наших днів дійшли козацькі назви окремих скель та яруг. «Найстійкіша» — Чорна скеля. Навіть за найясніших днів не освітлюється сонцем цей похмурий стрімчак. За пере­казом, саме на Чорній скелі 972 року загинув у нерівному бою князь Святослав.На Чорному бескиді в’юниться Зміїна печера, що являє со­бою природне урвище глибиною до чотирьох і шириною до од­ного метра. Переказують, що тут запорозькі козаки ховали вій­ськову казну.Довкруж Хортиці чимало напівзатоплених скель-острів-ців. Одна зі скель називається Запорозька миска. Це справ­ді дивовижне творіння природи — виїмка діаметром півтора і глибиною близько метра, схожа на посудину. З покоління в покоління дніпровські лоцмани передавали легенду про те, що в спекотні дні козаки варили тут галушки завбільшки з кулак.Неподалік від острова, що на околиці села Верхня Хортиця росте славетний сімсотрічний дуб. Розповідають, що під ду­бом стояв зі своїм військом Богдан Хмельницький, коли 1648 року йшов на Жовті води.Нині унікальна пам’ятка природи під охороною закону.​