Предмет: География, автор: alyonakaterusha1110

Срочно помогите дам 50 балов

1. Як змінився б  клімат Євразії   за відсутності гірської системи Гімалаїв?
2. Дайте географічне пояснення вислову: “Західний вітер у руці воду несе ”3. Рік в Черапунджі можна описати так: п’ять «мокрих»  місяців і сім «сухих» місяців. Чому так?

Ответы

Автор ответа: toxkislota
1
Якщо гірська система Гімалаїв не існувала б, то клімат Євразії значно змінився б. Гімалаї - це одна з найбільших гірських систем на Землі, що впливає на клімат Євразії, в тому числі на формування мусонів та розподіл опадів. Без гірської системи Гімалаїв вітри, що несуть вологу на північний захід від Тихого океану, не зустріли б перешкоди і не принесли б вологи на територію сучасної Індії та сусідніх країн. Тому, клімат Євразії був би сушійм, і менш сприятливим для життя рослин і тварин.

Вислів "Західний вітер у руці воду несе" пояснюється тим, що вітери зазвичай дмуть з заходу на схід, і надводні течії зазвичай течуть зі сходу на захід. Тому, якщо у вас є вітер з заходу, і ви кинете в нього предмет, він буде нестися з заходу на схід, тобто протилежно до напрямку течії води.

Рік в Черапунджі, який розташоване в північній частині Індії, можна описати як п'ять "мокрих" місяців і сім "сухих" місяців через мусонний клімат. Зазвичай з червня по вересень в Індії настає період мусонів, коли з півдня віє вологий повітря, що приносить дощі на південь і схід країни, в той час як на північ та захід віє сухе повітря. У решті року на північному заході Індії настає місцевий висихаючий вітер, який не приносить вологи. Тому рік можна поділити на мокрі і сухі місяці.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Ler4ik0111