Предмет: География, автор: miranenia

Що ви знаєте про кліматичні зміни на планеті. Як людство повинне реагувати на ці зміни.

Ответы

Автор ответа: 2801alex2801alex
0

Відповідь:

Що таке глобальна середня температу

Третій. Підвищення рівня Світового океану. Вже зараз під водою зникають острови: Мальдіви, Фіджі, Сейшельські Острови, Маршаллові острови, Канарські острови, Федеративні Штати Мікронезії, Французька Полінезія, Філіппіни, Тувалу, Соломонові острови (вже втратили 5 островів через підняття рівня океану).

Розвиток відновлюваної енергетики

Що таке відновлювані джерела енергії (ВДЕ)?

ВДЕ –  це джерела енергії, що походять із природних джерел або процесів, які постійно поповнюються. Наприклад, сонячне світло або вітер продовжують світити і дути, навіть якщо їх наявність залежить від часу та погоди.

Викопні ресурси, такі як вугілля, нафта, природний газ та уранова руда до відновлюваних джерел енергії не належать, бо вони відновлюються протягом сотень тисяч років.

Частка відновлюваних джерел енергії в енергосистемі України в 2020 році склала 9,2% . Показник продовжує зростати, але не достатньо швидко, щоб досягти 100% ВДЕ до 2050 року та дало можливість досягнути цілей Паризької угоди. Цьому є декілька причин.

На жаль, після повномасштабного вторгнення росії 90% вітрової генерації та близько 30% сонячної генерації в Україні були зруйновані або перебувають на окупованій території.

В Україні:

Підписавши Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату, Україна зобов’язалась скорочувати викиди парикових газів та адаптуватися до зміни клімату. Тому національна стратегія та програма розвитку економіки держави мають враховувати та включати питання адаптації. Держава має підтримувати постійне оновлення оцінки фактичних та моделювання майбутньої зміни клімату та проводити адаптацію до наслідків для територіальних громад, природних екосистем, секторів економіки.

У жовтні 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Стратегію з екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року. Це перший національний документ, який створює законодавче підґрунтя для адаптаційних заходів в Україні. Він стане поштовхом для систематичної та довгострокової роботи з адаптації до зміни клімату і повинен забезпечити більшу готовність та стійкість до тих наслідків зміни клімату, яких уникнути вже не можливо. Крім того, реалізація Стратегії має сприяти досягненню нейтрального рівня деградації земель, зменшенню втрат біорізноманіття, збільшенню площі природно-заповідного фонду держави тощо.

Адаптація до зміни клімату не втрачає своєї актуальності навіть за нинішніх воєнних часів. Забезпечення реалізації “Стратегії з екологічної безпеки та адаптації до змін клімату” та врахування ризиків від зміни клімату є важливим у післявоєнному відновленні України, яке повинно базуватися на Принципах Зеленої відбудови, які Екодія сформулювала разом з партнерами. Національна рада з відновлення України також включила до Плану відновлення України екологічну безпеку, одним із пріоритетних напрямків якої є  запобігання та адаптація до зміни клімату.

Такі заходи з адаптації до зміни клімату є вдалим прикладом використання природоорієнтованих рішень. Зокрема, збереження та створення зелених зон у місті допомагає адаптуватися до хвиль тепла. Рослини, на відміну від штучних поверхонь, поглинають сонячну енергію та використовують її для фотосинтезу, через що в затінку дерев завжди прохолодніше. Більше прикладів можна знайти у Каталозі природоорієнтованих рішень, який розробила Екодія спільно з іншими організаціями Української кліматичної мережі.

Природоорієнтовані рішення мають ряд переваг, зокрема економічні, соціальні та екологічні. Прикладами соціальних та екологічних переваг є покращення якості повітря та родючості ґрунту, збільшення біорізноманіття. А з точки зору економіки природоорієнтовані рішення зазвичай є дешевшими та більш сталими ніж технічні рішення.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: angel666go45
Предмет: Математика, автор: Jdnwjch