Предмет: Физика, автор: marchenkovika171

4.2. До освітлювальної мережі кімнати під'єднанi паралельно дві електричні лампи з опорами 800 та 200 Ом. Напруга в мережі становить 220 В. Визнач силу струму в кожній лампі, силу струму до розгалуження кола та загальний опір обох ламп.​

Ответы

Автор ответа: hardlike
6

Ответ:

Объяснение:

Спочатку визначимо силу струму, що протікає через кожну лампу, використовуючи закон Ома:

I = V / R,

де I - сила струму, V - напруга, R - опір.

Для першої лампи:

I1 = V / R1 = 220 В / 800 Ом = 0.275 А.

Для другої лампи:

I2 = V / R2 = 220 В / 200 Ом = 1.1 А.

Сила струму до розгалуження кола є сумою сил струму кожної лампи:

Iз = I1 + I2 = 0.275 А + 1.1 А = 1.375 А.

Загальний опір обох ламп в паралельному з'єднанні можна визначити за формулою:

1/Rз = 1/R1 + 1/R2,

де Rз - загальний опір, R1 та R2 - опори кожної лампи.

1/Rз = 1/800 Ом + 1/200 Ом = 0.001875 1/Ом

Rз = 1 / 0.001875 1/Ом = 533.3 Ом.

Отже, сила струму в кожній лампі становить 0.275 А та 1.1 А відповідно, сила струму до розгалуження кола становить 1.375 А, а загальний опір обох ламп - 533.3 Ом.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Alun9