Предмет: Українська література, автор: nikolaenkom244

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСОЧКАААА
Композиція твору «Заспів» О. Олесь

Ответы

Автор ответа: ariha989898
1

Ответ:

Автор: Олександр Олесь.

Збірка: Княжа Україна.

Жанр: билина, поема.

Вид лірики: історична, патріотична.

Тема твору: Коротка оповідь про історію України, яку автор планує розповісти детальніше.

Ідея: Підготувати читача до великої історії про старовинну Україну, те, звідки вона постала, як розвивалась і чому теперішнє виглядає саме так.

Основна думка: Розкажу вам, як боролись

Наші прадіди колись,

Як за щастя України

Ріки крові розлились.

Розкажу, чому і досі

Чути стогони її

І чому так довго в хмарах

Сонце рідної землі…

Римування: перехресне.

Рима: чоловіча й жіноча.

“Заспів” художні засоби:

Епітети: Про стару старовину, (минуле) нащадками забуте; стародавні часи; наших предків голоси; По страховищах-лісах; Бог великий; в небесній мглі; ясний Дажбог; Синім степом; По зелених пишних луках; вовною м’якою; Над дрімучими лісами,/ По пустелі степовій; на кобзі золотій; на чорних хмарах; Хапуни-водяники; богів земних; ясним промінням-цвітом; Дивна папороть; Ставний Київ; Ріки крові; рідної землі.

Метафори: минуле,/ Що вже мохом поросло,/ Що, нащадками забуте,/ За водою поплило; Перед вами стародавні/ Пройдуть хвилями часи,/ Із могил до вас озвуться/ Наших предків голоси; тоді була живою/ Вся природа навкруги; людина,/ І вперед невпинно йшла,/ Де ясним промінням-цвітом/ Дивна папороть цвіла; Як за щастя України/ Ріки крові розлились; чому так довго в хмарах/ Сонце рідної землі.

Синекдоха: (предки) з природою змагались; як на горах/ Ставний Київ наш постав.

Персоніфікація: По страховищах-лісах; Бог великий/ Не ховавсь в небесній мглі; усі боги родились/ І вмирали на землі: Дажбог/ І ходив-блукав до ночі/ Синім степом без дорог; По зелених пишних луках/ Волос пас овець гладких; Бог Стрибог літав на крилах,/ Грав на кобзі золотій; Бог Перун на чорних хмарах/ Вічно землю об’їздив; Ставний Київ наш постав,/ Як він жив і розвивався; чому і досі/ Чути стогони її (України).

Антитеза: Духи – друзі й вороги; усі боги родились/ І вмирали на землі.

Порівняння: Часом плакав, як дитина,/ Часом сурмами будив./ Часом гнівом його серце/ Наливалось, як огнем:/ Левом він ревів з-під неба/ І погрожував мечем.

Повтор: Заспіваю вам не пісню

Про стару старовину,

Розкажу я вам не казку,

А бувальщину одну.

«Заспів» – вступна поема до збірки «Княжа Україна», в якій йдеться про Україну часів Київської Русі. Тут автор коротко окреслив теми, про якій у збірці розкаже детальніше. Олександр Олесь створив велике словесне полотно про давню Україну, а ця поема є вступом до нього.


nikolaenkom244: Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: arseniy11arseniy11
Предмет: Литература, автор: aejeldldpwowoskqpqmw