Предмет: Физика, автор: nazarchikdonat

який тиск чинить стовпчик ртуті заввишки 76см?​

Ответы

Автор ответа: gexlyr444
0

Ответ:

Тиск, який стовпчик ртуті висотою 76 см, можна обчислити за допомогою формули для гідростатичного тиску:

P = ρgh,

де P – тиск, ρ – щільність рідини (в даному випадку ртуті), g – прискорення вільного падіння (приймається рівним приблизно 9,81 м/с^2), h – висота стовпчика.

Для ртуті щільність становить приблизно 13,6 г/см3. Підставляючи дані у формулу, отримуємо:

P = 13,6 г/см^3 x 9,81 м/с^2 x 76 см = 101325 Па,

де Па - це паскала, одиниця вимірювання тиску в системі СІ. Це також еквівалентно 1 атмосферному тиску (атм), тобто 101325 кПа або 760 мм рт. ст.


nazarchikdonat: повинно вийти а)=1013кПа б)=101кПа в)=10,1кПа яке???
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: rodukanastasia